auto motor i sport poleca:

Skoda. Wiesz co dobre!

Poleć ten artykuł:

Prawdziwą przyjemność z jazdy poczujesz dopiero wtedy, gdy zdobędziesz pewność, że potrafisz awaryjnie zahamować, ominąć nagle pojawiającą się przeszkodę na drodze, wyjść z poślizgu.

Tego wszystkiego i wiele innych umiejętności zdobędziesz w szkole jazdy, np. prowadzonej przez ŠKODĘ. Instruktorzy (wszyscy posiadają certyfikaty ADAC) prowadzą pięć rodzajów szkoleń, które składają się z części teoretycznej i praktycznej. Najważniejsza jest oczywiście praktyka, ćwiczenia i wyrabianie dobrych nawyków – temu poświęca się najwięcej czasu na kursach. Poniżej przedstawiamy rodzaje szkoleń prowadzonych w Szkole Auto ŠKODA. Więcej na – www.szkola-auto.pl

 

Jedź bezpieczenie

Podstawowy trening z zakresu bezpiecznej jazdy opiera się na zajęciach praktycznych. Część teoretyczna jest jednak równie istotna – uczestnicy dowiadują się, dlaczego ważne są zajęcie prawidłowej pozycji za kierownicą i odpowiednie przewożenie bagażu. W trakcie kilkugodzinnej części praktycznej kursanci ćwiczą hamowanie awaryjne , jazdę w slalomie, omijanie nagle pojawiającej się przeszkody oraz hamowanie awaryjne w zakręcie.  

 

Wyćwicz nauki

Na tym kursie uczestnicy uczą się jazdy defensywnej – to taki styl jazdy, który podnosi bezpieczeństwo na drodze, ale też pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Kierowca jeżdżący w stylu defensywnym unika zagrożeń, planuje działania, obserwuje drogę i pobocze, współdziała z innymi uczestnikami ruchu. Kursant przejeżdża dwukrotnie specjalną trasę – raz sam, raz z instruktorem. To pozwala wskazać kierowcy, jakie błędy popełnia i od razu je omówić.

 

Oszczędzaj pieniądze

Zastosowanie technik ekojazdy jest przyjazne dla środowiska, ale nie tylko – równie przyjazne jest dla budżetu domowego, a to dla każdego jest bardzo ważne. Oszczędności paliwa uzyskane dzięki ekojeździe mogą dochodzić nawet do 25%. Uczestnicy przejeżdżają określony odcinek w warunkach drogowych własnym stylem jazdy oraz z instruktażem trenera, wg zasad eco drivingu. Obydwa przejazdy są porównywane i omawiane.  

 

Korzystaj z napędu 4x4

Szkolenie z jazdy off-roadowej jest przeznaczone dla osób, które zamierzają rozwijać swoje umiejętności lub mieszkają w górach i chcą w nich jeździć bezpiecznie. W części teoretycznej szkolenia instruktor omawia zasady poruszania się w terenie i możliwości jezdne aut uterenowionych. Potem jest trening w terenie górskim. Jazdy obejmują techniki pokonywania wzniesień o różnym nachyleniu i jazdę wg itinerera, z wykorzystaniem nabytych umiejętności.  

 

Nie daj się słabościom

L Driving to jedyna w swoim rodzaju szkoła podnosząca umiejętności jazdy osób z dysfunkcjami narządów ruchu. Kursanci jeżdżą samochodami przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ćwiczenia praktyczne mają na celu przyswojenie przez uczestników kursu nawyków, pozwalających na pokonanie słabości w trakcie jazdy samochodem, nabranie pewności siebie za kierownicą oraz bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Tagi: skoda | wiesz co dobre | turystyka | beskid niski | eco driving

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij