auto motor i sport poleca:

Skoda, wiesz co dobre! Od roweru do samochodu

Poleć ten artykuł:

Marka, która istnieje już prawie 120 lat może niejedno opowiedzieć o historii motoryzacji – przyjedź do Muzeum Skody w Mladej Boleslav, by zobaczyć, co ma do zaoferowania.

Muzeum mieści się w historycznym, jednym z pierwszych budynków produkcyjnych w Mladej Boleslav (70 km na północ od Pragi), w którym panowie Laurin i Klement – założyciele firmy – zaczęli w 1895 r. wytwarzać rowery, a trzy lata później motocykle, a który później przekształcono w fabrykę samochodów. Muzeum podzielono na trzy działy tematyczne (przedstawiamy je krótko poniżej), które pozwalają prześledzić rozwój i czeskiej marki, i motoryzacji. Oglądać można nie tylko auta – również rowery, motocykle, a także filmy oraz dokumenty dotyczące historii marki.

 

Tradycja

W tym dziale zgromadzono pojazdy z różnych epok, limuzyny państwowe, samochody seryjne, modele rajdowe.

Precyzja

Tutaj zwiedzający mogą się zapoznać ze sposobem produkcji samochodów oraz możliwościami ich renowacji.

Ewolucja

Dzieje marki – poznamy pierwsze auta, ich projektantów, dokumenty, filmy, najważniejsze wydarzenia w dziejach motoryzacji.

Tagi: skoda | wiesz co dobre | turystyka | muzeum skody | jeremy clarkson | tatry

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (2)

Samuraj, 23 stycznia 2014, 18:39

Tzn.?

MadMax2, 22 stycznia 2014, 22:38

Ciekawe ile kosztuje bilet, na pewno byłoby co powspominać. Mój ojciec miał kiedyś skodę. Te starsze roczniki to były mocne auta. Nie wiem czy w każdym modelu tak było, ale w naszym była taka wajcha blokująca rozruch silnika. Jak ktoś wyjał to nie można było go skroić :)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij