Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Bezpieczna jazda

Promocja bezpiecznej jazdy w pismach motoryzacyjnych?
    przez mens-health,
    2008-06-11 16:01:00

Do napisania tego postu skłonił mnie ostatni reportaż z jady nową Renault Laguną GT.Od wielu lat interesuję się motoryzacją i nabywam z mniejszą bądź większą częstotliwością czasopisma motoryzacyjne. Różne. Jak udało mi się zaobserwować, prawie każde z nich zawiera dział poświęcony bezpieczne jeździe: interpretacja przepisów, wskazówki dla kierowców, nauka wyjścia z poślizgów, korzystania z ABS-u i tak dalej.Z drugiej zaś strony na wszystkich pozostałych stronach tych czasopism, redaktorzy narzekają na małą słab...więcej

przez ~Ojciecki,
    2008-07-28 13:43:08

Jak dla mnie brakuje jakiejś sensownej edukacji co do bezpieczeństwa i postępowania w razie udziału/bycia świadkiem wypadku. Niby na egzaminie z prawa jazdy jest część o pierwszej pomocy, ale to wszystko jest takie pro forma.

przez ~makun,
    2008-07-28 14:02:01

ta, ja to pewnie nie wiem co mialbym zrobic z tym co woze w apteczce. Albo taka gasnica, jak człowiek nie ma podstawowych informacji jak gasic płomień pod maska, to prędzej go wznieci niż ugasi...

przez ~Dante,
    2008-07-28 15:04:57

Umieć obsługiwać apteczkę to jedno a drugie to to zawartość - 90 procent tych zestawów jest bezużyteczne w praktyce jedyne co można zrobic mądrego nad tym to przysiąść i dorzucić coś od siebie Ja zmieniam raz na jakiś czas na przykład opakowania refastinu bo to dobry środek przeciwbólowy przydatny zwłaszcza jak kontuzja nie jest bardzo groźna a może kogoś znieczulić a z ta gasnica to racja już widziałem jak factowi wybuchnęły płomienie bo chciał ugasić płomienie w silniku i podniósł do góry na maksa klapę

przez ~Ojciecki,
    2008-07-28 16:32:34

No tak, ale czasem wystarczy pomyśleć. Wiadomo, że jak podnosisz maskę, to zwiększasz ilość tlenu, a co za tym idzie wzniecasz jeszcze ogień.

przez ~makun,
    2008-07-28 16:59:29

nie jestem przekonany, czy w sytuacji stresowej człowiek zastanawia sie nad prawami fizyki/chemii...

przez ~mika.mikael,
    2009-02-20 12:48:13

moim zdaniem duzo bardziej efektywne sa proste przekazy w mediach. Np. jest taka kampania: twoja nowa bryka(wozek inwalidzki), twoje nowe drinki(kroplowki) itd… to bardziej przemowi do człowieka, niż jakikolwiek, choćby spod najlepszego piora artykul

• ODPOWIEDZ +
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij