Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Car audio, nawigacja, CB

Dobry alkomat, jaki polecicie?
    przez miszalj,
    2016-10-15 20:40:57

Witam, poszukuję jakieś dobrego i sprawdzonego alkomatu. Chciałem zrobić ojcu prezent pod choinkę, żeby miał coś praktycznego na co zawsze było mu szkoda kasy wydawać. Cena najlepiej do 500 zł, chyba że warto będzie kupić coś trochę droższego. Na co najbardziej zwrócić uwagę? Zależy mi przede wszystkim na dokładności i trwałości, tak żeby się nie rozleciał po kilku miesiącach.

przez alco-serwisant,
    2016-10-25 11:32:29

Witam, muszę przyznać, że 500 zł jest to już dobra kwota na zakup takiego urządzenia.Polecam szczególnie: DA-8500E, Q7 Senso, Al-8000.  
    Na pewno należy skupić się na alkomatach elektrochemicznych. Takie dostępne są już od 300 zł.
    Cechuje je dokładność, powtarzalność i trwałość. Wymagana kalibracja raz do roku lub 500 testów. Pozostałe alkomaty do sprawdzenia na stronie alcoscent
    Pozdrawiam

przez ramires,
    2016-10-26 12:36:33

Na rynku jest dostępnych teraz wiele modeli alkomatów, dlatego też tak trudno sie zdecydować na to który z nich wybrać. Z tego co zauważyłem to tu https://euroalkomat.pl/  mają spory ich wybór. Zastanawiam się nad modelem  alkohitx100 , bo widziałem go u mojego znajomego i wiem że jest bardzo dokładny. 

przez alco-serwisant,
    2016-10-26 13:03:40

Ramires" data-cid="1047682715" data-time="1477478193 napisał(-a):
    "

Na rynku jest dostępnych teraz wiele modeli alkomatów, dlatego też tak trudno sie zdecydować na to który z nich wybrać. Z tego co zauważyłem to tu https://euroalkomat.pl/  mają spory ich wybór. Zastanawiam się nad modelem  alkohitx100 , bo widziałem go u mojego znajomego i wiem że jest bardzo dokładny. 

"
    Jeśli ma to być alkomat na prezent i do badań, k...więcej

przez miszalj,
    2016-10-29 21:06:47

OK, dzięki za odpowiedzi, stronki sobie już obejrzałem. A czym przejawia się taka dokładność? Chodzi o zastosowany sensor/czujnik czy jak to się tam nazywa? Czy są jakieś różnice czy po prostu każdy elektrochemiczny będzie dobry? A mam jeszcze pytanie o kalibrację. Jak to się odbywa, czy dużo taka usługa kosztuje? Bo rozumiem że jeśli taki alkomat ma posłużyć kilka lat to jest ona nieodzownym elementem. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

przez alco-serwisant,
    2016-10-31 08:51:10

Sensor zastosowany w alkomatach elektrochemicznych jest bardziej dokładny. Najprościej powiedzieć, że np jak mam 0,35 wg policyjnego to elektrochemiczny pokaże bardzo zbliżony wynik np 0,33 lub 0,38 i nie będzie tak, że za chwile pokaże np 0,60 tylko też będzie zbliżony wynik ok 0,35. Pierwsza kalibracja jest gratis, wysyła Pan na nasz koszt alkomat my kalibrujemy i odsyłamy urządzenie na nasz koszt na wskazany adres. Czyli praktycznie za 2 lata ponosi Pan koszt kalibracji i kosztuje to ok 80 zł.

przez miszalj,
    2016-10-31 16:59:56

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Czyli przy czujniku elektrochemicznym jest jakiś margines błędu powiedzmy ok 5%. Ale to powinno wystarczyć. Grunt żeby pomiary były dokładne i pokrywały się tak jak piszesz w krótkich odstępach czasu. W tym momencie na tapecie są 2 modele; Alkohit x50 i Da8000, teraz spotkam się z rodzinką i coś wybierzemy. Nie ukrywam, że tu duże znaczenie może mieć właśnie kalibracja o której piszesz. Z tego co wyczytałem przy alkohicie jest to 3 lata, przy datechu rok. Do tego rok dłuższa gwarancja. Dam znać co wybraliśmy za kilka dni. Pozdrawiam

przez ~Rad,
    2016-11-18 13:18:23

Z tych dwóch to polecam zdecydowanie alkohita. Ma 3 lata gwarancji, jak mówisz, a do tego darmowe kalibracje, więc policz jaką masz tutaj oszczędność.

przez miszalj,
    2016-11-21 19:31:21

Koniec końców zamówiliśmy Alkohita x50. Przeważyła ta gwarancja i darmowa kalibracja. Alkomat już dotarł, nawet szybko. Teraz czekamy już tylko na święta i wtedy zrobimy pierwsze testy.

przez orese,
    2017-05-25 11:01:53

Witam, muszę przyznać, że 500 zł jest to już dobra kwota na zakup takiego urządzenia.Polecam szczególnie: DA-8500E, Q7 Senso, Al-8000. http://ominvat.pl księgowa praca

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij