Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Skoda

Jeździsz Octavią?
    przez mens-health,
    2008-10-11 11:35:18

Zapraszamy do dyskusji wszystkich właścicieli Octavii.

przez ~Big1,
    2008-10-24 09:00:11

Witam. Jeźdżę Skodą Octavią II od roku. Wczesniej jeździłem Renówkami ale od zakupu kolejnego auta tej marki odstraszył mnie żenujący wręcz poziom serwisu ASO Renault. Tak więc rok temu kupiłem nową Skodę Octavie II 1.6 MPI w wersji Elegance z paroma dodatkami (ksenony, wielofunkcyjne koło kierownicy, lakier perłowy).Jesli chodzi o stylisykę. Octavia II jest może nie rewolucją, a ewolucją w stosunku do O I. Jednakże, jest to naprawdę udana ewolucja. Moim zdaniem Octavia II nabrała bardziej drapieżnego charakteru...więcej

przez ~stefanito,
    2008-11-01 14:19:04

Nie jeżdżę Octavią, to będzie polemika do artykułu red. Ziemka.Otóż, w artykule Pan Redaktor pisze, iż zakup Octavii z silnikiem FSI jest lepszym wyborem.Otóż nie do końca.Po pierwsze dlatego, że oszczędności z mniejszego spalania są iluzoryczne - MPI jeździ bowiem na PB 95, a FSI na droższej o jakieś 10% - PB 98!Tym samym, ekstra wydatek rzędu 2500 zwróci się nie po 83kkm, ale pewnie po 830kkm ;-)Ponadto, silniki FSI były jedną z większych porażek VAG (opinia znajomego z VW) w ostatnich latach, czego dowode...więcej

przez ~stefan,
    2009-01-28 23:38:55

Od trzecg miesięcy poruszam się nową Octavią tdi.w odpowiedzi na wady i zalety:Popieram: ogromny bagażnik, przestronne wnętrze, dobra jakość wykonania deski rozdzielczej poza tanią do bólu recyklingową kierownicą.Bzdurą natomiast jest opinia o wygodnym podróżowaniu. Wyjątkowo wąskie i krótkie siedzisko kierowcy, to znaczy że auto może byc wygodne tylko dla osoby o drobnej budowie. Osobiście męczę sie w tym aucie. Obsługe mozna nazwać intuicyjną pod warunkiem, że się nie miało kontaktu z autem japońskim. gdzie e...więcej

przez ~Big1,
    2009-02-17 09:46:55

Zgodzę sie co do zarzutu o taniej, wręcz tandetnej, kierownicy w uboższych wersjach (ja nie mam tego problemu bo mam wersje elegence a tam kierownica poktyra jest skórą w dodatku zamówiełem wielofunkcyjne koło kierownicy). Faktycznie w wesjach od Classic do Amiente kierownica jest do bólu plastikowa i nieciekawa (pozostałych wersji to nie dotyczy).Jesli chodzi o komfort jazdy - no cóż mam zupełnie odmienne zdanie. Dla mnie jest rewelacyjny. Fotele są jak dla mnie bardzo wygone, dobrze wyprofilowane i świetnie na...więcej

przez ~robertkamet,
    2009-03-30 21:23:12

Witam wszystkich. Obecnie jeżdżę Octavią II 2.0TDI 140KM, auto ma dwa tygodnie i zdżąyłem mu nakręcić 4tyś km. Nie zgodzę się z opinią o ciasnych fotelach; przy moich 185cm siedzę naprawdę wygodnie. Mało tego, jestem w stanie wygodnie zmieścić się z tyłu bez przeregulowywania przedniego fotela, co w przypadku np. Octavii I było niemożliwe. Zgadzam się natomiast co do opinii nt plastikowej kierownicy; w przypadku auta wyposażonego m.in. w climatronic, ESP można to uznać za spore niedociągninęcie.

• ODPOWIEDZ +
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij