Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Profil Autoswir30

zgłoś
    Kiedy zmienić opony na zimowe?
    Odwieczne pytanie, które pojawia się co roku na necie bo kierowcy nigdy nie wiedzą. Ciężko jest nauczyć ludzi, że opony wymienia się zanim jeszcze spadnie śnieg. Niestety większość przesypia ten moment bo się nie chce albo nie ma czasu albo nie ma pieniędzy. A prawda jest taka, że jak nie ma kasy na wymianę opon to później trzeba wyskrobać pieniądze na blacharza. Cała prawda. Opony wymieniamy wtedy, gdy temperatury zaczynają spadac poniżej 7 stopni celsjusza.O ile możemy zaczekać z wymianą opon z zimowych na letnie to w drugą stronę już się nie da. Wtedy gdy temperatura spada ponniżej 7 stoopni, guma letnia twardnieje bo jest z innej mieszanki. Wtedy traci przyczepność i przy szybkiej jeździe na zakrętach już nie trudno się wyłożyć. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o oponach to polecam http://autoswir.cba.pl/ Merytorycznie o oponach bez zbednego pitu pitu i głupich reklam.
    Autoswir30, 2017-06-30 00:22:47
    zgłoś
    kiedy na letnie?
    Jeżeli chodzi o wymianę opon na letnie to najczęściej robię to po świętach, dopiero wtedy kiedy mam pewność, że śnieg i przymrozki już są za nami. Warto poczekać i nie pędzić na warsztat bo "szkoda zimówek" żeby nie być zawiedzionym jak pod koniec kwietnia spadnie znowu śnieg :/ Warto obserwować pogodę, jak utrzymuje się stale powyżej 7 stopni- to odpowiednia pora. Polecam również zaczekać aby ominąć największy tłok na warsztatach, wydaje mi się, że przy tak dużym obłożeniu pracą i presją czasu łatwiej o pomyłkę a jeżeli chodzi o opony chce mieć zawsze pewność i gwarancje, że poruszam się bezpiecznie
    Autoswir30, 2017-07-07 23:17:51
    zgłoś
    Nowe opony
    Opony 3 letnie jak najbardziej nadają się do użytku, kwestia jest taka, że powinny być trochę tańsze ze względu na ich wiek. Ja zawsze jak kupuje opony to zwracam uwagę na to aby były z tego samego roku lub maksymalnie z poprzedniego. Teoretycznie jest tak, że za oponę nową uznaje się taką która nie była używana i nie jest starsza niż 3 lata od daty produkcji. Natomiast za oponę zbyt "starą " uznaje się taką, która ma więcej niż 10 lat od daty jej wyprodukowania.
    Autoswir30, 2017-07-07 23:26:44
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij