auto motor i sport poleca:

Carpooling: O co chodzi i czy warto?

Poleć ten artykuł:

Carpooling, czyli kojarzenie poprzez serwisy internetowe osób podróżujących na tej samej trasie jest coraz bardziej popularny – korzystają na tym wszyscy.

Korzyści
Carpooling rozwija się jako sposób na wykorzystywanie samochodu przez więcej niż jedną osobę. Mniejsze wydatki na paliwo, mniejsze natężenie ruchu i niższy poziom emisji to korzyści dla wszystkich, natomiast dla korzystających z carpoolingu dochodzą jeszcze niższe koszty podróży. W niektórych krajach carpooling jest promowany nawet w miastach np. poprzez specjalne pasy ruchu dla aut wiozących więcej niż jedną osobę.  

Ryzyko
Jako pasażer – małe. Duże serwisy kojarzące podróżnych (np. Blablacar) starają się, by każdy użytkownik występował pod własnym nazwiskiem i stosują system ocen, który ma budować zaufanie. Natomiast wszyscy ponoszą ryzyko, że ktoś w ostatniej chwili odwoła wyjazd.  

Co warto zrobić?
Przede wszystkim ubezpieczyć się. Jako pasażera chroni Cię ubezpieczenie OC – Twoje oraz innych kierowców, jednak podróżując zawsze warto mieć dodatkową polisę komunikacyjną – kosztuje kilkadziesiąt złotych rocznie. I najważniejsza, chociaż najbardziej ogólna zasada – jeśli kierowca jedzie nieostrożnie, po prostu zwróć mu uwagę.  

Tagi: carpooling | porady

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (2)

RobertM, 4 listopada 2015, 10:33

Co myślicie o Uberze?

alvaro, 2 listopada 2015, 08:25

Powiem tak, ja osobiście korzystałem z blablacar, który jest chyba najbardziej popularną platofrmą carpoolingu w Polsce. Jest to idealnym pomysł dla ludzi otwartych na poznawanie innych osób. Podróżując na trasie Wrocław-Łódź spotkałem mnóstwo naprawdę interesujących ludzi, a i czas podroży minął bardzo przyjemnie. Korzystałem też z serwisu jadezabiore (cztery razy) i również bez komplikacji. Nie wiem tylko, czy zdecydowałbym się na korzystanie z serwisu jako kierowca :) chyba jednak wolę jako pasażer.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij