auto motor i sport poleca:

Co zrobić, gdy wlejesz złe paliwo

Poleć ten artykuł:

Wlałeś olej napędowy do auta z silnikiem benzynowym albo zalałeś benzyną "ropniaka"? Zobacz, co zrobić w sytuacji wlania złego paliwa do baku.

Paliwo Statoil DieselGold

Ryzyko zatankowania oleju napędowego do auta z silnikiem benzynowym jest niewielkie, bo pistolet do jego tankowania ma większą średnicę niż ten do benzyny i nie da się go włożyć do wlewu paliwa. Nie takie paliwo możesz wlać tylko do auta z dieslem. Jeśli szybko odkryłeś pomyłkę, nie ma dramatu. Uzupełnij resztę zbiornika olejem napędowym i w drogę. Awaria silnika i nieplanowany postój Ci nie grożą. Jeśli zatankowałeś cały zbiornik niewłaściwym paliwem, zapalisz silnik i odjedziesz ze stacji benzynowej, ale daleko nie zajedziesz, bo silnik zgaśnie. Musisz wezwać assistance. Mechanik opróżni zbiornik i oczyści układ paliwowy (przewody oraz filtr). Będzie Cię to kosztowało minimum 300 zł plus oczywiście ponowne tankowanie.  

Tagi: paliwo | porady

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

Gudo, 5 sierpnia 2015, 13:29

Prawdę mówiąc ja nie mam takiego problemu i raczej nigdy mieć nie będę. Mieszkam w domu jednorodzinnym i na swojej posesji mam zbiornik z olejem napędowym. Dostaję regularnie dostawy z Eurodorexu i przy mnie wszystko jest plombowane. 
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij