auto motor i sport poleca:

Czy po wymianie żarówki trzeba ustawiać światła?

Poleć ten artykuł:

Wymieniłeś żarówki w lampach? Przy montażu, prawdopodobnie delikatnie zmieniłeś kąt padania światła. Powinieneś to skontrolować.

Po wymianie żarówki świateł mijania lub drogowych powinieneś skontrolować ustawienie świateł – jest wielce prawdopodobne, że drobna regulacja będzie niezbędna. Gniazdo żarówki znajduje się przy ruchomym odbłyśniku, a żarówka jest w nim mocowana za pomocą blaszek. Ich odgięcie nierzadko wymaga użycia siły.

Pamiętaj, aby bańki żarówki nie dotykać palcami, bo naturalne tłuszcze rąk niszczą powierzchnię szkła i powodują miejscowe zaćmienia, a to oznacza, że żarówka przepali się szybciej. Aut, w których można samodzielnie wymienić żarówkę jest coraz mniej. Wynika to z ograniczonego dostępu do tylnej części reflektora lub konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. W autach z lampami ksenonowymi żarówkę powinien wymieniać mechanik, bo światła ustawia się za pomocą komputera serwisowego.

Tagi: ustawienie | światła | serwis | wymiana

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij