auto motor i sport poleca:

Czy po wymianie żarówki trzeba ustawiać światła?

Poleć ten artykuł:

Wymieniając żarówkę zawsze coś się przekręci, przekrzywi, nawet o kilka milimetrów. Ale to wystarczy, żeby światło raziło innych kierowców. Sprawdź, czy po wymianie żarówki trzeba zająć się ustawianiem świateł.

Test żarówek H4 i H7

Po wymianie żarówki świateł mijania lub drogowych powinieneś skontrolować ustawienie świateł – jest wielce prawdopodobne, że drobna regulacja będzie niezbędna.

Gniazdo żarówki znajduje się przy ruchomym odbłyśniku, a żarówka jest w nim mocowana za pomocą blaszek. Ich odgięcie nierzadko wymaga użycia siły. Pamiętaj, aby bańki żarówki nie dotykać palcami, bo naturalne tłuszcze rąk niszczą powierzchnię szkła i powodują miejscowe zaćmienia, a to oznacza, że żarówka przepali się szybciej.

Aut, w których można samodzielnie wymienić żarówkę jest coraz mniej. Wynika to z ograniczonego dostępu do tylnej części reflektora lub konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. W autach z lampami ksenonowymi żarówkę powinien wymieniać mechanik, bo światła ustawia się za pomocą komputera serwisowego.

Tagi: ustawienie | światła w samochodzie

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (3)

Joseph, 14 czerwca 2016, 18:56

Koleżanka magda906 dała artykuł z ciekawego bloga traktującego głównie o oświetleniu samochodowym - sądzę, że warto poczytać zamieszczone tam artykuły. Jeden z nich jest teraz szczególnie na tapecie, tzn. o p[oprawnym ustawieniu świateł przed wyjazdem na wakacje: https://nocar.pl/blog/przygotuj-oswietlenie-swojego-samochodu-na-wakacyjne-wyjazdy/ Tak jak napisał alek, wielu kierowców nawet nie wie, że coś ma w tym zakresie nie tak ustawione. Dlatego oni tym bardziej powinni co nieco na ten temat poczytać.

alek, 27 kwietnia 2016, 19:05

Niby nie ma takiego obowiązku ale sami kierowcy nie zdają sobie sprawy że mają źle ustawione światła. Według mnie duże znaczenie też ma żarówka. Warto zainwestować w te lepsze. ja przerzuciłem się na osram nightbreaker i żałuję że dopiero tak późno. Teraz to dopiero te  światła w moim samochodzie świecą jak się należy :)

magda906, 26 kwietnia 2016, 21:47

Nie ma takiego obowiązku,ale jeśli chcesz być pewnien czy nic nie poprzestawiałeś tu znajdziesz wskazówki ,jak samodzielnie poprawnie ustwić światła https://nocar.pl/blog/jak-poprawnie-ustawic-swiatla-mijania-i-drogowe-w-samochodzie/ .
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij