Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Czy warto serwisować auto w ASO, by utrzymać gwarancję

Aby utrzymać gwarancję, nie musisz regularnie serwisować auta w autoryzowanej stacji obsługi. Czy warto jeździć do konkurencji? 

Serwis Seat Altea XL

Z 3-letnim VW Golfem 1.4 TSI (122 KM) i z 4-letnią Toyotą Yaris 1.33 (99 KM) pojechaliśmy na przegląd po 60 tys. km do autoryzowanej stacji obsługi (ASO), warsztatu sieci Norauto i do zwykłego warsztatu.

ASO VW przegląd wyceniła na 815 zł (lojalny klient dostanie 10% rabatu). W Norauto mechanicy nie tknęli świec zapłonowych (wymóg przeglądu), za to niepotrzebnie wymienili filtr powietrza. Koszt usługi wyniósł 500 zł. Wizyta w niezależnym warsztacie okazała się najtańsza, ale czy dobra? Mechanik co prawda wiedział, że należy wymienić świece, ale niepotrzebnie wymienił filtry powietrza i paliwa – zapłaciliśmy 733 zł.

Serwisy niezależne nie zawsze wiedzą, co wchodzi w zakres przeglądu

ASO Toyoty serwis Yarisa wyceniła na 907 zł. Tu również lojalność jest premiowana. W Norauto zapłaciliśmy 500 zł, zlekceważono jednak obowiązkową wymianę płynu hamulcowego. Niezależny warsztat był lepszy, choć i tak naraził nas na niepotrzebną wymianę płynu hydraulicznego sprzęgła. Usługa kosztowała 727 zł.

Wnioski? W ASO wiedzą najlepiej, co wchodzi w zakres obowiązkowego przeglądu i co trzeba wymienić, niezależne serwisy mają z tym problem. Do tego dochodzi cena, w ASO nie zawsze wyższa, biorąc pod uwagę szeroki zakres czynności serwisowych.    

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Warto serwisować wg mnie. Mam Forda Mondeo i wybieram opcję z z serwisem w ASO. Jak coś jest nie tak z autem to tam właśnie naprawiam.

  miłek, 2015-08-18 11:54:45
 • avatar
  zgłoś
  Posiadam 6 letnią Toyotę Corolle co roku jeżdżę  nią na przeglądy w ASO  , przeglądy są drogie ,obsługa miła . A wymieniać trzeba tylko to co się zużyje 
   
  Uważam że lepiej serwisować auto  w ASO  ,przynajmniej Toyoty  

  gienio832, 2015-05-27 16:16:11
 • avatar
  zgłoś
  <p>Serwisowanie auta w autoryzowanej stacji obsługi to nie jedyny sposób na utrzymanie gwarancji swojego samochodu. Sprawdzamy więc, czy warto serwisować auto u konkurencji.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/porady/Czy-warto-serwisowac-auto-w-ASO-by-utrzymac-gwarancje,19767,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-05-15 12:39:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij