auto motor i sport poleca:

Czyszczenie auta

Poleć ten artykuł:

Nic tak nie poprawia samopoczucia i kondycji organizmu jak wizyta w SPA. Twój samochód również potrzebuje takiej odnowy, zwłaszcza na początku wiosny.  

Zobacz całą galerię

Większość zabiegów pielęgnacyjnych przy aucie możesz wykonać samodzielnie. W przeciwieństwie do porządków domowych do odkurzania, mycia i polerowania samochodu facetów nie trzeba zmuszać. To nawet lepsze niż wizyta na siłowni. Warto jednak pamiętać, że za mycie auta na ulicy można dostać mandat.

Skorzystanie z profesjonalnej myjni ręcznej kosztuje około 25-35 zł. Mycie podwozia to wydatek mniej więcej 50 zł. Za polerowanie zapłacisz nawet 300 zł – taki zabieg odświeży wygląd lakieru. Aby utrwalić ten efekt należy regularnie, natryskowo woskować samochód.

1. Mycie nadwozia
Najlepiej zrobić to w myjni ręcznej, gdzie brud jest usuwany wodą pod wysokim ciśnieniem. Pozwala to wypłukać sól z najdrobniejszych zakamarków nadwozia, również z wnęk drzwiowych. Po myciu warto przesmarować zawiasy i ograniczniki otwarcia drzwi.

2. Mycie podwozia
Najdokładniej zrobisz to w myjni specjalistycznej. Po takiej operacji należy uzupełnić ubytki powłoki zabezpieczającej (tzw. konserwacji). Z myciem podwozia poczekaj na solidny deszcz, który zmyje z dróg pozostałości soli – nie wszędzie zima była w tym roku łagodna.

3. Woskowanie
Sprawi, że lakier będzie bardziej odporny na zabrudzenia (owady, smoła, kurz). Można to zrobić samodzielnie, nakładając wosk ręcznie. Jeśli nie ma się wprawy, używanie urządzeń mechanicznych służących do polerowania może się skończyć uszkodzeniem lakieru.

4. Wymiana opon
Właściwy moment jest wtedy, gdy średnia dobowa temperatura (dzień i noc) nie spada poniżej 6 C. Jeśli zamieniamy kompletne koła, warto je wyważyć. Warto też zwróć uwagę na datę produkcji opon (nie powinny być starsze niż 7-letnie) oraz głębokość bieżnika.

Tagi: czyszczenie auta | mycie samochodu | mycie

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

grubik, 2 maja 2016, 10:37

Warto o auto dbać nie tylko od święta :P Jak już ktoś nieco zapuścił swój wóz to zawsze może skorzystać z pomocy fachowców. Usługi czyszczenia wnętrza auta jak i odświeżenia lakieru świadczy m.in. Gloss Garage - http://www.glossgarage.pl/
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij