auto motor i sport poleca:

Dobry bo amerykański

Poleć ten artykuł:

Samochody w USA są z reguły tańsze niż w Europie. Sprawdziliśmy co należy zrobić, by możliwie korzystnie i bezstresowo sprowadzić auto ze Stanów

Samochody z USA Zobacz całą galerię

Samochód w USA możemy kupić na kilka sposobów. Możemy pojechać tam osobiście i wszystkim zająć się samemu lub kupić samochód "na odległość", np. na aukcji internetowej, albo też skorzystać z usług specjalistycznej firmy posiadającej oddział w Polsce. Wariant pierwszy jest najdroższy, drugi najbardziej ryzykowny, trzeci zaś łączy zalety pierwszych dwóch.

Jeśli wybierzemy usługi polskiej firmy trudniącej się importem samochodów zza Oceanu, musimy ustalić jaki zakres usług chcemy wykupić oraz jaki wariant prawny transakcji jest dla nas najbardziej korzystny. Firma importowa może za nas wykonać część lub całość procesu sprowadzenia i w dokumentacji figurować będzie jako nasz pełnomocnik lub podmiot, od którego samochód nabywamy. Pełnomocnictwo jest tańsze, ale tylko zakup samochodu od importera pozwoli na korzystne odliczenie kosztów, jeśli auto zarejestrujemy na firmę. Jeśli chcemy sprowadzić z USA samochód fabrycznie nowy, to będziemy zmuszeni zlecić przynajmniej operację jego zakupu profesjonalnej firmie. Dilerzy w USA obawiają się kar nakładanych przez producentów za praktyki dumpingowe szkodzące oddziałom w innych krajach, dlatego zakup nowego auta musi zostać przeprowadzony z udziałem polsko-amerykańskiego pośrednika.

Wybierając samochód samemu, szczególną uwagę należy zwrócić na przebieg, ponieważ w USA nawet 2-3- letnie auta mogą mieć na liczniku setki tysięcy mil. Interesujące bywają samochody wyprzedawane z wypożyczalni, gdyż są to egzemplarze regularnie serwisowane, najczęściej z pełną i stuprocentowo wiarygodną dokumentacją napraw. Przed zatwierdzeniem transakcji pytajmy o raport Carfax, który powinien zawierać całą historię danego egzemplarza. Jeśli w raporcie znajdziemy niepokojące informacje, lepiej poszukać innego samochodu. Bardzo popularną drogą zakupu samochodu w USA są licencjonowane aukcje. Każde oferowane na nich auto posiada pełną, certyfikowaną dokumentację. Tą drogą można nabywać zarówno samochody kilkuletnie, bezwypadkowe lub uszkodzone, jak również egzemplarze po prostu zwrócone po kilkudziesięciu dniach na mocy praw przysługujących konsumentom w USA. Zakup auta na aukcji wiąże się z zapłaceniem prowizji, zwykle 250 dolarów.

Tagi: USA | import samochodów

Oceń artykuł:

3,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij