Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

GPS powstrzyma piratów?

Mitsubishi i Subaru

Obecnie znany jest zarys teorii działania ISA. System ma być sprzężony z GPS, dzięki któremu zostanie dokładnie określona pozycja samochodu w mieście. Dzięki temu, system będzie wiedział, jaka jest dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi. Jeśli samochód ją przekroczy, ISA podejmie odpowiednie działania.

Początkowo kierowcy ma być przekazywana dźwiękowa informacja o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Jeśli kierujący pojazdem nie dostosuje się do przepisów, możliwe są różne rozwiązania, takie jak np. uruchomienie wibracji w pedale gazu czy przejęcie kontroli nad przepustnicą pojazdu.

W dobie coraz bardziej skomputeryzowanych samochodów można spodziewać się, że taki lub podobne systemy rzeczywiście powstaną w ciągu najbliższych lat.

KopalniaWiedzy.pl
Mariusz Błoński

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  albo wystarczy robić skrzynie z 3 przełożeniami i leżejsze auto, mniej by paliło ale nie raz się nad tym też zastanwiałem - rpzecież to tylko kwesta homologacji i dopuszczenia do ruchu. Przecież teraz to nawet seicento (najmniejszy nowy samochód oferowany u nas) leci 150 kmh bez problemu!
  ~kolomaniolo, 2008-03-04 19:02:46
 • avatar
  zgłoś
  Totalna głupota !!! Skoro to TYLKO predkośc zabija i jest tak groxna to kto ulicha zazwala na sprzedaz nowych aut z silnikami o mocach 150-500 KM??!!!! Przecież wystarczy na producentów aut nałożyć nakaz ograniczenia mocy silników np. do 70 KM i max predkosci do 120 KM/h i ..... po sprawie !! Prawda że proste? W dodatku także skuteczne i tanie. Tylko że komuś - pomyślmy komu i dlaczego? - na rekę jest aby te auta z mocnymi silnikami były sprzedawane. Tak same jak na rekę rzadzacym jest ustanawianie absurdalnych ograniczen predkości i zbierania myta w postaci mandatów od kierowców.
  ~Big1, 2008-01-03 12:13:27
 • avatar
  zgłoś
  W Wielkiej Brytanii ma powstać system, który powstrzyma zbyt szybko jeżdżących kierowców. Transport for London (TfL) przyjmuje zgłoszenia od firm, które podejmą się stworzenia systemu Intelligent Speed Adoption (ISA). Jego zadanie jest uniemożliwienie przekraczania dozwolonej prędkości.
  auto motor i sport, 2008-01-03 10:09:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij