auto motor i sport poleca:

Garmin ecoRoute HD – co piszczy pod maską?

Poleć ten artykuł:

Garmin ecoRoute HD Zobacz całą galerię

Rozwiązanie takie umożliwia monitorowanie na bieżąco kluczowych parametrów pracy pojazdu. Dzięki temu możemy zoptymalizować styl jazdy, co przełoży się również na ograniczenie zużycia paliwa i oszczędności w naszym portfelu.

Do korzystania z ecoRoute HD niezbędne jest kompatybilne urządzenie Garmin nüvi. Sam nadajnik nie wymaga skomplikowanej instalacji - podłącza się go do standardowego portu diagnostycznego samochodu (OBD II). W ten sposób uzyskać można dostęp takich parametrów i danych dotyczących naszego pojazdu, jak przykładowo RPM, temperatura płynu chłodzącego, przepływ powietrza i paliwa itp, które są przesyłane bezprzewodowo (Bluetooth) a następnie wyświetlane na ekranie Garmin nüvi. Na podstawie otrzymanych informacji, wyliczane jest również m.in. aktualne zużycie paliwa, poziom emisji spalin czy obciążenie silnika. Dodatkowo system ecoRoute HD daje możliwość odczytywania i wyświetlania na ekranie nawigacji kodów diagnostycznych (Diagnostic Trouble Codes - DTC).
EcoRoute HD umożliwia również ręczną dezaktywację niektórych komunikatów, takich jak np. "check engine". Niewątpliwą zaletą jest opcja dostosowania wyświetlanych wskaźników do potrzeb danego kierowcy.

Tagi: Garmin | ecoRoute HD | diagnostyka

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij