Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Homologacje Continentala

Opona Continental ContiWinterContact TS 810 S Opona Continental ContiWinterContact TS 810 S

Jako dostawca opon dla kompaktowego BMW serii 1, modnego MINI oraz sportowego BMW M3, producent opon zimowych z Hanoweru może prezentować coraz dłuższą listą samochodowych "homologacji". "Dla specjalistów z BMW ogromne znaczenie ma fakt, że opony są w stanie przynieść pewne i skuteczne prowadzenie pojazdu na suchej nawierzchni", wyjaśnia Philipp Ohliger, inżynier z koncernu Continental. "Muszą jednocześnie oferować równie wysoki stopień bezpieczeństwa na śniegu."

Nowe opony Continental ContiWinterContact TS 810 S, w które obecnie wyposażane są modele BMW i MINI, różnią się kilkoma szczegółami od podstawowego modelu tej serii. "Aby sprzedawcy opon mogli je odróżnić, przy oznaczeniu rozmiaru opony dodano oryginalną gwiazdkę", mówi Philipp Ohliger. "Obecnie dla BMW serii 1 oraz MINI produkujemy rozmiar 195/55 R 16 H, podczas gdy szerszy 235/40 R 18 V montowany jest w modelu BMW M3".

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Pogoda za naszymi oknami jest jak najbardziej letnia ale producenci markowych aut już myślą o tegorocznej zimie a dokładniej o oponach na jakich produkowane przez nich samochody będą pokonywać zimowe trasy. Continental uzyskał właśnie kolejne homologacje dla swoich produktów. Tej zimy zarówno modele sportowe, jak i kompaktowe będą bezpiecznie jeździć wyposażone w opony zimowe ze znakiem Continental.
    auto motor i sport, 2009-06-15 10:12:21
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij