auto motor i sport poleca:

Jak bezpiecznie przewozić rower w środku

Poleć ten artykuł:

Aby przewieźć rowery wewnątrz auta, nie trzeba już martwić się jak je umocować. Służy do tego specjalny uchwyt, który unieruchomi nawet dwa rowery.  

Mocowanie roweru w aucie Zobacz całą galerię

Dobrym pomysłem dla aktywnych, którzy często wyruszają w plener z rowerami jest zamontowanie ich na czas przewozu autem w przestrzeni bagażowej za pomocą specjalnego uchwytu, dzięki któremu można przewieźć dwa rowery. Uchwyt zamówisz online lub u dealera, np. do nowej Skody Fabii Combi kosztuje 1055 zł. Ciągle popularny jest bagażnik dachowy, bo dzięki niemu nie zmniejsza się przestrzeń w aucie, wzrasta jednak spalanie – wg ADAC nawet o 41%. Wygodny jest też uchwyt montowany na haku holowniczym, ale w Polsce jest niedozwolony – zasłania tablicę rejestracyjną, a nie wolno jej przełożyć z samochodu na bagażnik. Zanim przyjdzie Ci do głowy, aby swoje dwa kółka po prostu załadować do bagażnika, pamiętaj, że jeżeli położysz je „luzem”, możesz dostać nawet 200 zł mandatu.

 

Zatrzask jest gumowy, więc nie porysuje lakieru. Łatwo montuje się go na pałąku siodełka lub ramie Napinając pasek przymocowany do uchwytu w bagażniku, mamy gwarancję, że rower się nie poruszy
   
Po zdemontowaniu koła widełki roweru wpina się w specjalny uchwyt Poprzeczny pałąk jest podstawą całego uchwytu – montuje się go „na klik”
   

Tagi: bezpieczeństwo | przewóz rowerów | porady

Oceń artykuł:

2,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij