auto motor i sport poleca:

Jak łatwo oszczędzać paliwo

Poleć ten artykuł:

Na zużycie paliwa mają wpływ m.in. styl i prędkość jazdy, rodzaj drogi i natężenie ruchu, a nawet pora dnia i roku. Na niektóre z tych czynników nie masz wpływu, na inne tak. Zobacz, co możesz zrobić, by jeździć taniej.

Porady jak łatwo oszczędzać paliwo

1. Dopompuj koła
Zbyt niskie ciśnienie kół to szybsze zużycie opon i wzrost spalania od 0,5 do 1,5 l/100 km. Przed dłuższą podróżą dopompuj koła o 0,2 bara. Zmniejszysz opór toczenia i oszczędzisz paliwo.

2. Popraw aerodynamikę
Jazda z boksem na dachu kosztuje Cię dodatkowe 1,5-2 l/100 km. Otwarte okna spowodują wzrost spalania o 0,3-0,6 l/100 km. Narażasz się też na niepotrzebny hałas.

3. Odpowiednia pora na jazdę
Unikaj jazdy w piątkowe popołudnia, bo wtedy są największe korki. Podróżując w nocy zyskujesz podwójnie – ruch jest mniejszy, jest też chłodniej, więc nie musisz używać klimatyzacji.

Tagi: oszczędzanie | ecodriving | paliwo

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

didymos, 14 listopada 2014, 22:35

Z hybrydą mam oszczędzanie w korkach, sprzęgło wypadło z gry :) na początku trudno uwierzyc, ale korki juz tak nie obciążają mojego portfela (czyt. z toyką yaris)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij