auto motor i sport poleca:

Jak nie zasnąć za kierownicą

Poleć ten artykuł:

Godziny siedzenia bez ruchu za kółkiem sprawiają, że krążenie robi się coraz słabsze, coraz mniej dobrze natlenowanej krwi dociera do Twojego mózgu, a Ty zaczynasz być senny. Możesz ożywić swój mózg, wykonując kilka prostych ćwiczeń. 

System SolarLite Road Stud Zobacz całą galerię

Podczas postoju wysiądź z samochodu i zrób 20 przysiadów. Przy tym ćwiczeniu pracują duże mięśnie, co zdecydowanie poprawia krążenie. Następnie zrób 20 pompek (może być z podparciem o maskę samochodu lub stolik). Gdy już oddech Ci przyspieszy, porozciągaj się. W naszej galerii prezentujemy ćwiczenia rozciągające, które możesz wykonywać na parkingu, ale również w czasie jazdy. Upewnij się tylko wcześniej, czy na drodze nie robi się tłoczno. 

Tagi: sen | bezpieczna jazda | droga | znużenie | ćwiczenia | jak nie zasnąć

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (23)

MadMax2, 16 stycznia 2014, 22:07

BUahah, co ja piszę, manualna kierownica, pewnie skojarzyłem te samochody co miały lewarki do zmiany biegów w kierownicy :), Chodziło oczywiście o skrzynię biegów.

Samuraj, 10 stycznia 2014, 21:34

Ciekawe jaki może mieć wpływ na to jak się jedzie droższym autem. Czy ogranizm ma jakieś większe poczucie, że musi być czujny [...]   Nie ma. :)   manualnej kierownicy   ???

MadMax2, 8 stycznia 2014, 23:32

Zależy, którym :), np środkowym może przynieść pecha :). Na mnie działa chyba najlepiej radio. Jak się słucha jak ktoś gada to się nie chce tak spać, ale to też na dłuższą metę nie ma bata, trzeba spać. Ciekawe jaki może mieć wpływ na to jak się jedzie droższym autem. Czy ogranizm ma jakieś większe poczucie, że musi być czujny, ale tego się dowiem jak przerzucę się na Dmaxa. Podejrzewam też, że przy manualnej kierownicy jest się mniej senny.

Samuraj, 3 stycznia 2014, 21:05

Stukanie palcem w kierownicę naprawdę potrafi być skuteczne?

marian0188, 3 stycznia 2014, 10:55

ja ostatnio zaczolem stukac palcem w kierownice a tak to kawa ewentualnie energi i lord of the dance (muzyka)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij