Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Jak zadbać o lakier samochodu

Chcąc zachować blachy swojego wozu w stanie „jak nowe”, masz trzy opcje do wyboru. Możesz wybrać się do znajomego lakiernika, skorzystać z usług serwisu wyspecjalizowanego w dbaniu o lakier (tzw. autodetailing) albo pojechać do ASO.  

Jak usunąć rysę

Warsztat - 500 zł

Pomalowanie jednego elementu kosztuje u lakiernika przeważnie około 500 zł – to najtańszy sposób na odświeżenie wyglądu samochodu. Ale tylko jednego-dwóch elementów – malowanie całego auta może kosztować 5000 zł i więcej.  

Autodetailing - 800 zł

Jednorazowe odświeżenie i zabezpieczenie lakieru jest droższe (kosztuje ok. 800 zł) niż malowanie elementu u lakiernika, ale przecież taki zabieg wystarczy wykonać raz na 3-4 lata, a w dodatku obejmuje on cały samochód. Po takim odświeżeniu auto wygląda jakby właśnie wyjechało z fabryki. Od usługodawcy dostaniesz też przeważnie 12-miesięczną gwarancję.  

ASO - 1200 zł

Żeby utrzymać gwarancję na perforację blach (która trwa przeważnie 12 lat), musisz co roku w ASO płacić „stówkę” za przegląd nadwozia. Szanse na wyskakujące purchle rdzy we współcześnie produkowanych autach są nikłe, więc mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto. Pamiętaj, że za odświeżenie lakieru (gwarancja uszkodzeń mechanicznych nie obejmuje) i tak będziesz musiał dodatkowo zapłacić.  

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Niedawno miałem malowane na drzwich samochodu niesamowite wzory z pomoca urządzeń 2 k :) Czas w końcu zadbać o odpowiednią pielęgnację lakieru!

  Tatiana66, 2015-09-30 20:15:29
 • avatar
  zgłoś
  <p>Chcesz utrzymać swój lakier w stanie "jak nowy"? Zobacz, gdzie i za ile możesz to zrobić.</p><br /><br /><a href="/porady/Jak-zadbac-o-lakier-samochodu,19818,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-05-22 15:47:44
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij