Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Jaki kupić olej do silnika z LPG

Kupiłem auto z zamontowaną instalacją gazową i chciałbym zmienić olej silnikowy. Kupić taki, który zaleca producent auta czy specjalny, do samochodów zasilanych LPG?  

2015-06-03
instalacja gazowa, LPG, gaz, autogaz

Oleje, które są przeznaczone specjalnie do silników zasilanych gazem zawierają większą ilość dodatków neutralizujących kwaśne pozostałości po spalaniu paliwa LPG o niskiej jakości. Na pewno więc nie zaszkodzą silnikowi. Kupując produkt tego rodzaju, trzeba upewnić się, że spełnia on wymagania jakościowe producenta samochodu. Warto też pamiętać, że silnik z prawidłowo działającą instalacją gazową nie potrzebuje specjalnego oleju. Wystarczy mu standardowy produkt, taki sam jak w przypadku aut zasilanych benzyną. Serwisując od wielu lat auta z instalacjami LPG zaobserwowaliśmy wolniejsze zużycie oleju podczas jazdy na gazie niż w autach jeżdżących na benzynie. Gaz do cylindrów podawany jest w fazie odparowanej, w związku z tym nie przechodzi w postaci kropel pod pierścienie tłokowe do miski olejowej i nie rozrzedza oleju. Z moich obserwacji wynika, że jeśli silnik jest sprawny, to po przebiegu ok. 10 tys. km, olej jest lekko ciemniejszy niż w dniu wymiany, a nie wodnisty i czarny.

Konrad Gałusza, właściciel firmy SPARKO Auto Gaz z Wrocławia

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Kupiłem auto z zamontowaną instalacją gazową i chciałbym zmienić olej silnikowy. Kupić taki, który zaleca producent auta czy specjalny, do samochodów zasilanych LPG? &nbsp;</p><br /><br /><a href="/porady/Jaki-kupic-olej-do-silnika-z-LPG,19909,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-06-03 14:22:09
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij