auto motor i sport poleca:

Jakie auto kupić do 35 tys. zł - doradzamy

Poleć ten artykuł:

Szukamy samochodu dla trzyosobowej rodziny do jazdy po mieście. Musimy zamknąć się w budżecie 35 tys. zł. Znalezienie odpowiedniego modelu Pan Jacek powierza naszym redaktorom.

IMIĘ NAZWISKO: Jacek Kabaciński
> WIEK: 43 lata
> ZAWÓD: doradca w specjalistycznym sklepie winiarskim
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Warszawa
> LICZBA KILOMETRÓW PRZEJEŻDŻANYCH W ROKU: około 12 000
> WYMAGANIA: Auto nowe albo używane, nawet 6-letnie. Ma posłużyć 3-5 lat. Może być diesel albo „benzyna”, moc ponad 100 KM. Rodzaj skrzyni obojętny, ale bagażnik powinien być dość pojemny. Spalanie raczej nie większe niż 8 l/100 km. Klimatyzacja i elektryczne szyby obowiązkowe, wielofunkcyjna kierownica – mile widziana.
> CENA MAKSYMALNA: 35 000 zł  

1. Mieszkam i pracuję w Warszawie, tłok na ulicach jest tu taki, że do pracy często jeżdżę... rowerem. Ale jako 3-osobowa rodzina auta jednak potrzebujemy. Nie musi być duże – z tyłu podróżuje tylko 8-letni syn, jednak raz, dwa razy w roku ruszamy w Polskę, więc bagażnik nie może być mikry.

2. Jeździłem dotąd Nissanem Note, przesuwana kanapa zamieniała go w minikombi. Myślałem o Alfie Mito – nie przeszkadza mi, że ma tylko dwoje drzwi, bo fotelik z tyłu i tak jakoś da się zapiąć. Poza tym Mito nie spotyka się na ulicy często, a ja chciałbym jakieś wyróżniające się auto. Zastanawiałem się nad Mini Clubmanem, ale raczej wykracza poza mój budżet. Na pewno nie szukam samochodu do sportowych szaleństw, bo za kierownicą cenię sobie spokój.

3. Mój Note miał silnik 1.4 i 85 KM – teraz chciałbym auto mocniejsze, ok. 120 KM. Raczej wolę diesla, bo według mnie mniej się w nim „miesza” dźwignią zmiany biegów niż przy silniku benzynowym. Może być automat, bo wygodny. Spalanie? Note zużywał 8 l/100 km, większe zaakceptuję tylko w wyjątkowym aucie. Co do wyposażenia – musi być klima i elektryczne szyby, chciałbym też przyciski na kierownicy do obsługi różnych funkcji – ułatwiają życie.

Tagi: jakie auto kupić | porady

Oceń artykuł:

2,60

Skomentuj (1)

gienio832, 28 maja 2015, 11:44

Proponuje Toyotę Corolle 1.6 Vvt-i 126 lub mocniejszy 1.6 Valvematic , Są też diesle 1.4 D-4D  i 2.0 D-4D ale drugiego nie polecam
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij