Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Kupiłem auto z cofniętym licznikiem, co teraz?

Przy zakupie auta w komisie potwierdziłem podpisem, że zapoznałem się z jego stanem technicznym, a potem okazało się, że ma cofnięty licznik. Czy przysługują mi jakieś prawa w tej sytuacji? 

Test porównawczy BMW 320d, Alfa Romeo 159

Nawet jeśli na dowodzie zakupu pojazdu widnieje zapis: „Kupujący potwierdza podpisem zapoznanie się ze stanem technicznym samochodu, strony zgodnie wyłączają odpowiedzialność z tytułu rękojmi na ww. pojazd" – jest on nieważny. Sprzedaż pojazdu z nieautentycznym przebiegiem należy oceniać, jako „niezgodność towaru z umową". Tym bardziej że sprzedający zapewniał Pana o przebiegu auta. Kupujący powinien zawiadomić sprzedawcę o stwierdzeniu niezgodności towaru z umową, w terminie do dwóch miesięcy od jej stwierdzenia.

W opisanej sytuacji jest Pan uprawniony do zgłoszenia roszczeń – obniżenia ceny samochodu lub nawet odstąpienia od umowy.

Dariusz Minkus - adwokat

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Przy zakupie auta w komisie potwierdziłem podpisem, że zapoznałem się z jego stanem technicznym, a potem okazało się, że ma cofnięty licznik. Czy przysługują mi jakieś prawa w tej sytuacji? &nbsp;</p><br /><br /><a href="/porady/licznik-oszust-przebieg,18545,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2014-12-08 13:56:55
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij