auto motor i sport poleca:

Leasing czy kredyt?

Poleć ten artykuł:

Leasing konsumencki opłaca się bardziej niż kredyt samochodowy, ale wypowiedzenie go przed czasem dużo kosztuje.  

Od kilku lat w Polsce obowiązują uproszczone procedury, dzięki którym osoba fizyczna może kupić auto na zasadzie leasingu. Nie musisz więc zakładać firmy, żeby skorzystać z zalet rozwiązania, które upodobali sobie przedsiębiorcy. Jeśli wybierzesz leasing zamiast kredytu, kupując np. Opla Insignię z 2010 r. kosztującego 60 tys. zł, w ciągu 7 lat spłaty możesz zaoszczędzić nawet 8700 zł! Wszystko dzięki niskim ratom. Dodatkowo nie musisz martwić się o ubezpieczenie i rejestrację pojazdu, bo to bierze na siebie leasingodawca. Jednak pamiętaj, że auto przez czas spłaty nie należy do Ciebie. Chociaż zaraz potem możesz je wykupić na bardzo korzystnych warunkach, często za symboliczny 1% wartości.

Leasing konsumencki

Wpłata własna – 10%
6000 zł
Rata miesięczna
845 zł
Wykup – 1%
600 zł
Ubezpieczenie OC+AC
3900 zł
Koszt rejestracji
ok. 350 zł
Razem w całym okresie kredytowania: 99 789 zł

Różnica kosztów finansowania na korzyść leasingu to 8773 zł

Kredyt

Wpłata własna – 10%
6000 zł
Rata miesięczna
948,00 zł
Wykup
0 zł
Ubezpieczenie OC+AC
3250 zł*
Koszt rejestracji
ok. 180 zł
Razem w całym okresie kredytowania: 108 562 zł

ZALETYplus
– Rabat na nowe pojazdy – dzięki współpracy firmy leasingowej i producenta.
– Minimum formalności – często wystarczy tylko zaświadczenie o zarobkach.
– Tańsze ubezpieczenie OC i AC – auto ubezpieczone jest na leasingodawcę.
– Nie obniża zdolności kredytowej – właścicielem auta jest leasingodawca.

WADYminus
– Ubezpieczenie bez zniżek.
– Problemy z wyjazdem za granicę, niektóre umowy leasingowe wymagają dodatkowej opłaty.
– Właścicielem auta jest firma leasingowa.
– Brak możliwości odliczenia VAT-u.
– Umowy leasingowej nie opłaca Ci się wypowiedzieć, bo jest to obarczone wysokimi karami.

 

Tagi: leasing | kredyt | porady | finanse

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (12)

Zubik, 19 września 2016, 09:41

Szczerze powiedziawszy też wziąłbym auto w leasing. Wiadomo, że zdania będą podzielone i trochę też zależy od okoliczności, ale generalnie uważam, że leasing jest bardziej opłacalny. Rozważam własnie leasing w Volvo http://www.volvocars.com/pl/sprzedaz/finansowanie/leasing Jestem coraz bliżej podjęcia decyzji, ale nie jest to wybór między kredytem a leasingiem. Po prostu szukam odpowiedniego samochodu i najlepszej oferty.

Mati.Mad, 25 lipca 2016, 23:24

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo dużo zależy od aktualnej sytuacji, w której się znajdujesz. Czasem korzystniejszy będzie leasing, a czasem kredyt. Najlepiej skonsultuj się ze specjalistą i zobacz, co on Ci doradzi. Rynek samochodów tak się rozwinął, że w http://busmarket.com.pl/dostawczemożna dostać używane autobusy i inne samochody, które można wykorzystać w działalności. Warto z tego skorzystać.

Skoczer, 20 czerwca 2016, 07:50

A ja odbiję niejako od tych dwóch propozycji i dorzucę trzecią: wynajmu długoterminowego. Akurat z kolegą, mamy taką formę działalności gospodarczej, że uznaliśmy iż najlepsza opcją będzie wynajem długoterminowy. Skorzystaliśmy z tej oferty http://wypozycz.net/wynajem-samochodow/wynajem-dlugoterminowy/Dla nas się opłacało, gdyż leasing, był w naszym przypadku droższy. W przypadku najmu długoterminowego, nic nas nie obchodziło:naprawy, ubezpieczenie, jakieś wymiany - tylko paliwo. Kiedy podliczyliśmy koszty, wyszło nam, że wygodniej będzie skorzystać z tej propozycji. Nie chce jej zachwalać, ale są przypadku, gdzie można w tej sposób 'rozwiązać' swój dylemat.
Dla Mnie wynajem długoterminowy to jak najbardziej realna alternatywa dla np. leasingu. Znam człowieka, który od lat w ten sposób działa i jest z tego bardzo zadowolony. Generalnie jednak trzeba zwracać uwagę na szczegóły w umowach. Są one dość często tak skonstruowane, że poza samym wypożyczeniem, trzeba płacić za inne tematy. Dlatego ja uważam, że to rozwiązanie się sprawdza, ale nie zawsze i nie przy każdym rodzaju umowy.

AAArek, 16 czerwca 2016, 09:58

Ja wybrałem ostatnio leasing konsumencki. Uproszczone formalności, brak dodatkowych prowizji i krótki czas akceptacji wniosku, to tylko niektóre z korzyści, które przekonały mnie do podjęcia takiej decyzji. Zainteresowanych odsyłam do artykułu na ten temat: http://zakupsamochodu.pl/leasing-konsumencki-szansa-na-nowe-auto-nie-tylko-dla-przedsiebiorcow/

BernardLenartowicz, 21 marca 2016, 08:14

A ja odbiję niejako od tych dwóch propozycji i dorzucę trzecią: wynajmu długoterminowego. Akurat z kolegą, mamy taką formę działalności gospodarczej, że uznaliśmy iż najlepsza opcją będzie wynajem długoterminowy. Skorzystaliśmy z tej oferty http://wypozycz.net/wynajem-samochodow/wynajem-dlugoterminowy/ Dla nas się opłacało, gdyż leasing, był w naszym przypadku droższy. W przypadku najmu długoterminowego, nic nas nie obchodziło:naprawy, ubezpieczenie, jakieś wymiany - tylko paliwo. Kiedy podliczyliśmy koszty, wyszło nam, że wygodniej będzie skorzystać z tej propozycji. Nie chce jej zachwalać, ale są przypadku, gdzie można w tej sposób 'rozwiązać' swój dylemat.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij