Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Na co zwracać uwagę przy kupnie wideorejstratora

Chcę kupić rejestrator samochodowy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu?  

2015-05-08
GOCLEVER DVR HD PRO

Żeby kamera samochodowa nagrywała obraz wysokiej jakości, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinna nagrywać szybko (min. 30 klatek na sekundę) i w wysokiej rozdzielczości (najlepiej 1080 pikseli). Ponieważ materiał wysokiej jakości potrzebuje dużo miejsca na dysku/karcie pamięci, dobrze, by był rejestrowany z wykorzystaniem kodeka H.264. Dzięki temu minuta nagrania może „ważyć” zaledwie ok. 100 mb. Ważne jest też pole widzenia obiektywu kamery, aby zawieszona na szybie rejestrowała jak najszerszy obraz – minimum to 120 stopni. Aby utrzymać wysoką jakość nagrania także przy kiepskiej pogodzie, warto wybrać rejestrator z jak najjaśniejszym obiektywem. Na rynku są dostępne rejestratory z obiektywami o jasności nawet F/1.6, dobrą jakość zapewnią już szkła z przysłoną F/2.8.

Z elementów drugorzędnych, ale też przydatnych, warto wymienić nośnik pamięci – łatwiej będzie zgrać dane z karty SD niż podłączając całe urządzenie do komputera. Dobrze, by rejestrator był wyposażony w czujnik wstrząsów, który automatycznie ochroni przed nadpisaniem nagrany materiał, jeśli wystąpi jakiś wstrząs, np. przy stłuczce albo kiedy auto wjedzie w dziurę w drodze. Żeby nagranie miało wysoką jakość także w nocy, można pokusić się o zakup urządzenia wyposażonego w diody emitujące podczerwień. Na przyzwoity rejestrator trzeba wydać ok. 300-400 zł. Najlepsze urządzenia kosztują ok. 700 zł.

Kordian Dereń - specjalista techniki wideo

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Chcę kupić rejestrator samochodowy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu? &nbsp;</p><br /><br /><a href="/porady/Na-co-zwracac-uwage-przy-kupnie-wideorejstratora,19714,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-08 14:28:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij