auto motor i sport poleca:

Największy na świecie symulator samochodowy

Poleć ten artykuł:

Symulator Toyoty

Projektanci z Toyoty zapewniają, iż ich dzieło nie jest czymś w rodzaju wielkiej konsoli PlayStation, lecz poważnym narzędziem służącym do analizy charakterystyki jazdy w różnych sytuacjach, np. bardzo mocnego znużenia kierowcy, czy też choroby. Symulator ma również pomóc w rozwoju technologii bezpieczeństwa oraz redukcji liczby wypadków.

Gigantyczne urządzenie zbudowano w centrum technicznym Toyoty Higashifuji w Japonii. Jednym z elementów jest pełnowymiarowy Lexus umieszczony na platformie wewnątrz swego rodzaju kopuły o średnicy 7,1 metra. Wewnątrz kopuły znajduje się gigantyczny panoramiczny (360 stopni) ekran.

Podczas "jazdy" samochodem aktywowany jest mechanizm wibracyjny kopuły. Co więcej, przemieszcza się ona wewnątrz hali o powierzchni czterech kortów tenisowych, co jeszcze bardziej zwiększa u kierowcy wrażenie rzeczywistej jazdy. Poczynaniami całego systemu steruje oczywiście komputer.

Toyota informuje, iż symulator zapewnia w pełni rzeczywiste wrażenia, w tym również te związane z przyspieszaniem, prędkością i komfortem jazdy.

carscoop.blogspot.com

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | symulator | Piotr Kuźmiński |

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij