Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Największy na świecie symulator samochodowy

Symulator Toyoty Symulator Toyoty

Projektanci z Toyoty zapewniają, iż ich dzieło nie jest czymś w rodzaju wielkiej konsoli PlayStation, lecz poważnym narzędziem służącym do analizy charakterystyki jazdy w różnych sytuacjach, np. bardzo mocnego znużenia kierowcy, czy też choroby. Symulator ma również pomóc w rozwoju technologii bezpieczeństwa oraz redukcji liczby wypadków.

Gigantyczne urządzenie zbudowano w centrum technicznym Toyoty Higashifuji w Japonii. Jednym z elementów jest pełnowymiarowy Lexus umieszczony na platformie wewnątrz swego rodzaju kopuły o średnicy 7,1 metra. Wewnątrz kopuły znajduje się gigantyczny panoramiczny (360 stopni) ekran.

Podczas "jazdy" samochodem aktywowany jest mechanizm wibracyjny kopuły. Co więcej, przemieszcza się ona wewnątrz hali o powierzchni czterech kortów tenisowych, co jeszcze bardziej zwiększa u kierowcy wrażenie rzeczywistej jazdy. Poczynaniami całego systemu steruje oczywiście komputer.

Toyota informuje, iż symulator zapewnia w pełni rzeczywiste wrażenia, w tym również te związane z przyspieszaniem, prędkością i komfortem jazdy.

carscoop.blogspot.com

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Na stronach serwisu YouTube pojawił się film prezentujący największy na świecie symulator samochodowy Toyoty w akcji.
    auto motor i sport, 2007-11-30 10:39:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij