auto motor i sport poleca:

Niewłaściwe użycie świateł przeciwmgielnych

Poleć ten artykuł:

Często spotykam na drodze kierowców używających przednich świateł przeciwmgielnych zamiast mijania. Czy to jest dopuszczalne?

Światła

Niestety to dość powszechny błąd. Kierowcy często włączają światła pozycyjne i przeciwmgielne, zamiast mijania lub do jazdy dziennej. Za takie zachowanie kierowca może dostać mandat karny w wysokości 100 złotych, a jego konto powiększy się o dwa punkty. Używanie tylnych świateł przeciwmgielnych w okresie normalnej przejrzystości powietrza również jest zabronione i grozi takimi samymi karami. Tylnych świateł przeciwmgielnych można używać tylko wtedy, kiedy widoczność na drodze jest mniejsza niż 50 m – jeśli widoczność się poprawi, trzeba je od razu wyłączyć. Warto też pamiętać, że za źle ustawione światła mijania policjant może ukarać kierowcę mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych i zatrzymać dowód rejestracyjny auta; za to w tym wypadku obejdzie się bez punktów. Jeśli jednak światła mijania mocno oślepiają innych kierowców, samochód może nie zostać dopuszczony do dalszej jazdy. 

Tomasz Słuszniak, WRD we Wrocławiu

Tagi: porady | bezpieczeństwo | światła w samochodzie | światła przeciwmgielne | światła

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij