Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowe silniki Forda

Cechy charakterystyczne czterocylindrowych jednostek z rodziny EcoBoost to przede wszystkim bezpośredni, sekwencyjny wtrysk paliwa (jego praca powiązana jest z turbosprężarką), turbodoładowanie oraz układ zmiennych faz rozrządu dla zaworów dolotowych i wydechowych. Dzięki tym rozwiązaniom, zużycie paliwa ma zmaleć o 20%.

Na początku w rodzinie EcoBoost debiutują dwie jednostki napędowe - o pojemności 1.6 oraz 2 litrów. Pierwsze dostępne będą najpierw w nowym C-Maxie, natomiast te większe pojawią się już niedługo w dużych modelach Forda.

W nieco późniejszym czasie planowana jest supernowoczesna jednostka EcoBoost o mniejszej pojemności, która zwiększy wachlarz silników stosowanych do napędu modeli Forda w segmencie aut małych i samochodów kompaktowych.

"Dzięki temu, że wersja 2-litrowa tego silnika zaspokoi nasze potrzeby w przedziale mocy od 200 koni mechanicznych i powyżej, a wersja o pojemności 1,6 litra wypełni przedział pomiędzy 150 i 180 koni mechanicznych, a planowany nieco później silnik o mniejszej pojemności zaspokoi zapotrzebowanie w segmencie poniżej 130 koni mechanicznych, po pewnym czasie będziemy w stanie zaoferować supernowoczesne i superefektywne silniki Ford EcoBoost emitujące naprawdę niewielkie ilości CO2 we wszystkich najważniejszych rodzinach naszych modeli sprzedawanych w Europie" - tłumaczy John Fleming, dyrektor zarządzający Ford Europe.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 850 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  downsizing'u ciąg dalszy... ciekawe czy takie mało i średniolitrażowe silniki benzynowe naszpikowane supernowoczesną techniką (czytaj delikatną techniką) będą trwalsze niż nowoczesne diesle o których większość specjalistów wypowiada się jakoby nie miały szans na trwałość starych 'klekotów'.
  norbert76, 2009-09-17 19:34:53
 • avatar
  zgłoś
  Salon samochodowy we Frankfurcie to miejsce debiutu nie tylko nowych samochodów. Ważną premierą na stoisku Forda, oprócz modelu C-Max, była nowa rodzina silników benzynowych o nazwie EcoBoost.
  auto motor i sport, 2009-09-17 09:49:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij