auto motor i sport poleca:

Nowy silnik V12 w Lamborghini

Poleć ten artykuł:

V12, Lamborghini, Aventador Zobacz całą galerię

Od chwili wprowadzenia modelu 350 GT w 1964 roku każda kolejna V-dwunastka montowana w następnych modelach Lamborghini była rozwinięciem silnika zastosowanego we wspomnianym 350 GT. Byłu tak w Miurze, Espadzie, Countachu, LM002, Diablo, Murcielago i Reventonie. Teraz ten projekt odchodzi do lamusa, a firma przedstawia zupełnie nową konstrukcję.

Nowy silnik o oznaczeniu L539 ma 6,5 litra pojemności i dysponuje mocą 700 KM dostępną przy 8 250 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 690 Nm i jest dostępny przy 5 500 obr/min. Silnik zaprojektowany w obiektach Lamborghini w Sant'Agata ma 665 mm wysokości, 848 mm szerokości i 748 mm długości. Jednostka waży 234 kg.

Do silnika przygotowano również zupełnie nową skrzynię -wyposażoną w jedno sprzęgło i siedem biegów. Skrzynia ta waży tylko 70 kg.

Pierwszym modelem, jaki będzie sprzedawany z tą jednostką napędową będzie następca Murcielago. Według ostatnich doniesień, Włosi zarejestrowali w biurze patentowym nazwę "Aventador" i prawdopodobnie takie imię będzie nosił nowy model.

Tagi: V12 | Lamborghini | Aventador

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij