auto motor i sport poleca:

Oklej sobie auto

Poleć ten artykuł:

Jeśli chcesz, by Twój samochód był niepowtarzalny, oklej go folią. Możesz zmienić kolor całego auta, niektórych jego elementów lub stworzyć grafikę na masce silnika.

Folie, tzw. wylewane, to tańszy niż lakierowanie, a w pełni odwracalny sposób na zmianę koloru auta. Jeśli zależy Ci tylko na ochronie lakieru – wybierz folię bezbarwną. Okleja się nią elementy samochodu szczególnie narażone na uszkodzenia, na przykład zderzak czy drzwi.

Jeśli jednak chcesz poszaleć, wybierz folię barwioną, ona też pełni funkcję ochronną, ale zmieni Twoje auto nie do poznania. Folie dostępne są w około 90 kolorach i fakturach (przykłady obok) i w różnych grubościach. Najtańsze, 1-warstwowe (43 zł za 1 m2), wystarczą na rok, może dwa. Częściej stosuje się folie 4-warstwowe (123 zł za 1 m2), które mają trwałość 5–6 lat.

Folia nie jest wrażliwa na zmiany pogody i temperatury. Nakłada się ją na gorąco i na gorąco zdejmuje. Na pokrycie auta kompaktowego zużywa się 20 m2 folii. Praca trwa dwa dni, oklejenie kosztuje 3 tys. zł, a ściągnięcie folii – 500–600 zł. Dla porównania, lakierowanie auta to wydatek 4,5–6 tys. zł.

Kształt elementu nie ma znaczenia

Po rozgrzaniu folia rozciąga się nawet o 100%, ale im jest cieńsza, tym mniej trwała.

Folie z grafiką

To propozycja dla klientów z fantazją lub biznesowych (reklama). 1 m2 folii drukowanej (z laminowaniem) kosztuje 120 zł.

Tagi: oklejanie aut | folia | oklejanie samochodu

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (19)

adrianna825, 16 września 2016, 07:27

Fajnym sposobem jest doklejenie np. rzęs. Przyciąga to uwagę innych. Tylko raczej takim samochodem może jeździć kobieta ;) Facet nie za bardzo, chociaż. Co Wy na to chłopacy ?     ..................................................................................   http://bloomboardgroup.co/

katia25, 22 lipca 2016, 09:18

Jest też na rynku firma Zmień Kolor, która takie usługi wykonuje. Według mnie zmiana koloru auta za pomocą folii to świetny pomysł. Zresztą wyklejenie tylko niektórych elementów też fajnie się prezentuje. Ale trzeba pamiętać, by wybrać do takiego oklejania dobrą firmę, która używa markowych, trwałych i bezpiecznych folii.

szymon123, 3 listopada 2015, 09:53

Ja polecam okleić w www.wyklejauto.pl . Mi zrobili bardzo ładnie moje autko ;)

Samuraj, 10 października 2013, 20:52

Chyba nie dorosłem jeszcze do takiego światopoglądu (to jest zaleta w Twoim kierunku) i nie wiem czy kiedykolwiek dorosnę. :)

eri, 9 października 2013, 21:10

Samuraj, ja kocham samochody, ale się już nimi najeździłem i nie muszę mieć auta za wszelką cenę - czyli bez wyraźnej potrzeby. Mieszkam w stosunkowo małym mieście, ale są tu już duże korki. Mój obecny tryb życia, praca i inne okoliczności nie determinują konieczności posiadania samochodu. Poza tym jak patrzę na "jazdę" moich kolesi na przykład w stolicy, to też śmiech mnie ogarnia. Od biedy mam coś do jeżdżenia w firmie, w której pracuje, choć bardziej są to pojazdy których używanie cieszy, bo na łeb nie kapie w deszcz i tyle. Są oczywiście różne smaczki, bo nie sposób z tego wyrosnąć, wyjść, czy jak to tam sobie kto zwie, ale jakoś już mniej jest w tym serca, a więcej rozumu i w końcu pada pytanie - Po co mi to? Poza tym chyba zmieniają mi się priorytety. Wolę gdzieś pożeglować, coś zwiedzić, zobaczyć, niż cieszyć się za to zawartością garażu :)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij