Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Polskie miasta w czołówce listy najbardziej zakorkowanych metropolii Europy

Korek uliczny Korek uliczny

Bazując na ponad 800 miliardach zapisów dotyczących średniej prędkości przejazdu przez europejskie miasta, zebranych od przeszło 30 milionów użytkowników urządzeń marki TomTom, przygotowano listę 50 najbardziej zakorkowanych metropolii Starego Kontynentu. Na jej szczycie znalazła się Bruksela, z której aż 39% głównych ulic jest zakorkowanych każdego dnia. Drugie miejsce zajęła Warszawa z wynikiem 38,1% (wzrost o 0,5% w stosunku do wyników badań z roku ubiegłego). Zaraz za nią znalazł się Londyn (34,5%), a po nim - Wrocław z wynikiem 33,1%, o 2,6 p. procentowych lepszym niż w roku ubiegłym. Wśród 50 miast, które trafiły na tę niezbyt chlubną listę znalazła się jeszcze jedna polska metropolia - Kraków - zajmująca 39 pozycję.

Największą liczbą miast w zestawieniu może "pochwalić się" Wielka Brytania - w sumie aż 16 miast tego kraju zaliczono do grona najbardziej zatłoczonych. Najlepiej natomiast jeździ się po Hiszpanii, Szwajcarii, czy Norwegii, które mają tylko po jednym mieście na liście.

A jak oceniacie Wy? Czy kolejne polskie miasta mają szansę wskoczyć do zestawienia w przyszłym roku? Gdzie jeździ się najgorzej?

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Wawa i Wrocław - czemu mnie to nie dziwi ... . W sumie nie ma się czym chwalić, bo to oznacza, że ruch nie jest płynny i tylko tracimy czas. Dla porównania Kraków - też duże polskie miasto, a jeździ się całkiem przyjemnie.
  ~Samuraj, 2011-06-16 14:42:40
 • avatar
  zgłoś
  TomTom opublikował wyniki swoich badań sprawdzających, w których miastach postoimy najdłużej.
  auto motor i sport, 2011-06-16 08:16:55
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij