auto motor i sport poleca:

Popraw wygląd auta i sprzedaj drożej!

Poleć ten artykuł:

Samochody kupuje się oczami. Wszelkie wady zewnętrzne wyeliminujesz
naprawami typu smart repair. Zyskasz więcej pieniędzy niż wydasz. Zobacz jak przygotować auto używane do sprzedaży.

Kupujemy samochód

Dziura po papierosie wypalona na środku fotela zniechęca do zakupu samochodu – to oczywiste. I nie tylko o skazę na urodzie chodzi. Potencjalny nabywca myśli sobie: skoro właścicielowi to nie przeszkadzało, to jakie jeszcze zaniedbania i wady auta tolerował? Na nic wtedy świeżo wyprana tapicerka, nieufność do rzeczywistego stanu samochodu została zasiana.

Przepytaliśmy kilku speców od handlu autami z drugiej ręki. Okazuje się, że kupujący kierują się głównie wyglądem auta i zwracają uwagę nawet na pozornie nieistotne detale. Sprawy najważniejsze, jak sprawność elementów wyposażenia i stan techniczny, schodzą czasami na dalszy plan. Nie zaniedbując tego, co ważne dla bezpieczeństwa, warto przed sprzedażą zadbać też o drobiazgi. Podajemy przykłady usterek, których usunięcie nie jest kosztowne, a znacznie poprawia wygląd auta. Zajmują się tym warsztaty świadczące usługi typu smart repair.

Większość napraw typu smart repair da się wykonać w ciągu jednego dnia

Pęknięty zderzak

Wydatek 149 zł (z lakierowaniem – 539 zł)
Zysk 1238 zł

Szpeci samochód, a na dodatek nie spełnia podstawowej funkcji ochronnej nadwozia. Zamiast wymieniać, można go naprawić.

Jak to się robi Uszkodzone miejsce zgrzewa się, wykorzystując topnik dobierany do konkretnego typu tworzywa. Od wewnątrz miejsce wzmacnia się siatką z włókna szklanego.

Zalety metody Oprócz zderzaków, w ten sam sposób można naprawić pęknięte uchwyty reflektorów, połamaną osłonę pod silnikiem, obudowę lusterka czy rozerwany błotnik.

Wgniecenia

Wydatek: 123 zł
Zysk: 767 zł

Jeśli na karoserii pojawiło się wgniecenie, a lakier nie został uszkodzony, da się je usunąć bez konieczności szpachlowania i malowania całego elementu.

Jak to się robi Pierwsza metoda polega na wypychaniu wgniecenia specjalistycznymi narzędziami od wewnątrz. Drugą metodą jest wyciąganie wgnieceń za pomocą klejonych do karoserii chwytaków. W obu przypadkach przypomina to „masowanie” stali, która rozgrzewa się i staje bardziej elastyczna. Ważne są wyczucie i odpowiednie oświetlenie.

Zalety metody W ten sposób usuniesz skutki gradobicia, uderzenia drzwiami lub innym twardym przedmiotem w karoserię auta. Cena zależy od rozmiarów i liczby uszkodzeń.

Dziura w tapicerce

Wydatek: 119 zł
Zysk: 811 zł

Przyczyną tego typu uszkodzeń jest najczęściej żar papierosowy. Ale nie musisz wymieniać tapicerki na nową.

Jak to się robi Naprawa polega na zamaskowaniu ubytków. Uszkodzone miejsce wypełnia się specjalnym klejem, na który napylane są pyłki odpowiednio dobranego materiału. Usunięcie małego uszkodzenia trwa ok. 30 minut.

Zalety metody Nadaje się do naprawy podsufitek, boczków drzwiowych i foteli, których tapicerkę wykonano z alcantary, weluru czy tkaniny.

Tagi: jak poprawić wygląd auta | jak drożej sprzedać auto | auto używane przygotowanie do sprzedaży | używane sprzedaż

Oceń artykuł:

2,40

Skomentuj (4)

airmatic, 5 listopada 2013, 17:45

Z pogniecioną maską :D

mili210, 5 listopada 2013, 17:17

Dobre, ja tam bym wolała ubrać mini i dobre argumenty i sprzedany raz dwa :) 

Hemik, 9 września 2013, 11:57

I jeszcze trzeba się nauczyć pewnych zwrotów: "Panie ja będę płakał jak Pan pojedziesz tym autem. Ja tak od czasu do czasu zadzwonię żeby zapytać czy wszystko z nim dobrze".

airmatic, 10 sierpnia 2013, 18:47

Wyślij do Adama Klimka i wystąp w programie :D
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij