auto motor i sport poleca:

"Postarzający" kombinezon Nissana

Poleć ten artykuł:

Logo Nissana

Nie służy jednak do zabawy, a ma być narzędziem pracy dla... projektantów samochodów. To przeważnie młodzi ludzie i nie są w stanie wyobrazić sobie co dzieje się z ciałem starszej osoby. Nie potrafią więc zaprojektować samochodu optymalnego dla osób w podeszłym wieku.

Problemy z poruszaniem się, bóle krzyża, kłopoty z podniesieniem ręki - chcieliśmy poznać wszelkie niedogodności - mówi Etsuhiro Watanabe, szef zespołu projektowego. Dodaje, że używanie samochodu jest łatwe dla młodych ludzi, ale on i jego zespół chcą projektować je tak, by i starsi korzystali z nich z łatwością.

Japońskie społeczeństwo szybko się starzeje. Specjaliści oceniają, że około roku 2050 aż 40% populacji będą stanowiły osoby, które ukończyły 65. rok życia.

Odpowiednie zaprojektowanie towarów jest więc koniecznością. Tym bardziej, że ponad 40% samochodów Nissana sprzedawanych w USA i Japonii kupują osoby mające co najmniej 50 lat.

Bardzo trudno się jeździ. Człowiek traci wolność, do której jest przyzwyczajony i gdy się porusza, odczuwa ograniczenia - mówi Naoki Yamamoto, pracownik Nissana, który wypróbował nowy "postarzający" kombinezon.

Mariusz Błoński
KopalniaWiedzy.pl

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | kombinezon

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij