auto motor i sport poleca:

Pozycja to podstawa

Poleć ten artykuł:

Żelazne zasady. Każdy chciałby panować nad samochodem tak, jak Robert Kubica nad bolidem F1. Niestety, wielu kierowców nie potrafi nawet prawidłowo siedzieć za kierownicą. Bez tej wiedzy nie ma co myśleć o kolejnym etapie wtajemniczenia.

Szkoła Auto Zobacz całą galerię

Trzymaj się prosto

Kręgosłup jest jak amortyzator, a składa się z mniejszych elementów sprężystych. Jego powierzchnie stawowe są tak ukształtowane, że najlepiej pracują w pozycji pionowej. Odchylenie kręgosłupa od pionu nie sprzyja ukrwieniu organizmu i zwiększa ucisk na korzenie nerwowe, co powoduje szybsze zmęczenie mięśni. Tylko na krótko odchylenie pleców w fotelu do tyłu daje wrażenie komfortu. Im bardziej przechylimy się w tył, czyli pogłębimy lordozę lędźwiową, tym mocniej trzeba pochylić głowę do przodu, żeby widzieć drogę zamiast sufi tu. Ukrwienie głowy jest przez to gorsze, co prowadzi do szybszego zmęczenia i pogorszenia koncentracji kierowcy. W tym ustawieniu kręgosłupa pogłębiona jest również kyfoza piersiowa, która ogranicza swobodne oddychanie i powoduje utrudnienie pracy serca.

Piotr Boratyński - fizjoterapeuta, specjalista masażu leczniczego i sportowego, chiropraktyk  

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: pozycja za kierownicą | Skoda | Szkoła Auto | bezpieczeństwo

Oceń artykuł:

3,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij