Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Praktyczne akcesoria do bagażnika

Bagażnik to nie czarna dziura, nie wrzucaj do niego wszystkiego jak popadnie. Przedmioty leżące luzem unieruchomisz za pomocą kilku pomysłowych rozwiązań.  

2015-05-15

Odpowiednie przewożenie bagaży jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa jazdy, a z badań Uniwersytetu Kalifornijskiego wynika, że nawet 30% pakunków w naszych autach nie jest dobrze zabezpieczonych. Walizka lub zgrzewka wody umieszczone w bagażniku w razie wypadku uderzą w oparcie kanapy z taką siłą, że się złoży, a przedmioty wpadną do kabiny pasażerskiej. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto Škody, radzi, by zapiąć na krzyż pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie, jeśli nie podróżują na niej pasażerowie a w bagażniku znajdują się ciężkie pakunki – w razie wypadku pasy przytrzymają oparcie kanapy.

Cięższe przedmioty najlepiej umieścić jak najbliżej kabiny i unieruchomić je za pomocą siatek. Większe i mniejsze rzeczy w aucie można zabezpieczyć, wykorzystując rozwiązania oferowane w pakiecie Simply Clever, który w Škodzie Fabii kosztuje 300 zł.Zestaw siatek pomoże zorganizować przestrzeń w bagażniku i unieruchomić ciężkie przedmioty, np. walizkę. W siatce przy progu bagażnika schowasz kamizelkę odblaskową, apteczkę i gaśnicę – muszą leżeć na wierzchu.  

 1. Na bagaże
  Zestaw siatek pomoże zorganizować przestrzeń w bagażniku i unieruchomić ciężkie przedmioty, np. walizkę. W siatce przy progu bagażnika schowasz kamizelkę odblaskową, apteczkę i gaśnicę – muszą leżeć na wierzchu.  

 2. Na drobiazgi
  Elastyczny koszyk można umieścić po prawej lub po lewej stronie bagażnika, mocuje się go w specjalnych otworach. Pomieści wiele mniejszych przedmiotów oraz przytrzyma w pionie oleje i płyny.  

 3. Na smartfona
  Uchwyt na multimedia jest wykonany z przyczepnej gumy i łatwo wpasowuje się w miejsce na kubek – pomieści nawet smartfony o wielkości 5 cali. Siatki przy fotelach to bezpieczne miejsce na telefony pasażerów siedzących z tyłu.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  <p>Okazuje się, że nawet 30% bagaży, które przewozimy w naszych autach nie jest dobrze zabezpieczonych. Sprawdź praktyczne akcesoria, które pomogą unieruchomić niektóre przedmioty.</p><br /><br /><a href="/porady/Praktyczne-akcesoria-do-bagaznika,21192,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-11-25 12:38:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij