auto motor i sport poleca:

Radar zlikwiduje "martwy punkt"

Poleć ten artykuł:

Audi, Q7

Przypomnijmy, że jest to punkt w którym widoczny w lusterku bocznym wyprzedzający nas samochód nagle znika z pola widzenia.

Problem martwego punktu jest też rozwiązywany za pomocą specjalnych lusterek. Te staną się standardowym wyposażeniem modeli Lincoln i Mercury.

Ford zaproponuje ponadto radar korzystający z pasma 24 GHz. W USA jest ono przeznaczone dla radarów o krótkim zasięgu, więc firma nie będzie miała problemów z uzyskaniem odpowiedniej zgody na jego wykorzystanie. Radar Forda będzie badał obszar, który nie jest widoczny w lusterku. Gdy wykryje tam samochód, w lusterku z odpowiedniej strony zacznie migać kontrolka, informując kierowcę o znajdującym się tam samochodzie. Niewykluczone, że system zostanie wyposażony też w alarm dźwiękowy.

Spora część kierowców z zadowoleniem wita zmiany poprawiające bezpieczeństwo. Gdy testowano nowe lusterka, w których nie istnieje martwy punkt, aż 76% osób było z nich zadowolonych i stwierdziło, że zwiększyły one bezpieczeństwo.

Nowy radar znajdzie się w ofercie Forda na początku przyszłego roku.

Mariusz Błoński
KopalniaWiedzy.pl

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 450 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: lusterko | martwy punkt | Ford

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij