Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Tanie opony zimowe - czy to ma sens?

Zakup w sklepie internetowym, w warsztacie, czy też kupno opon mniej znanych producentów - oto sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy przy poszukiwaniu opon zimowych. 

Bartosz Broński 2016-02-15

Gdy decydujemy się na kupno nowego kompletu opon to pamiętajmy, że jest to zakup na minimum pięć sezonów, choć jest to oczywiście umowny wyznacznik. Poszukiwania powinniśmy rozpocząć od ustalenia budżetu i kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na opony zimowe. Mniej więcej połowę mniej zapłacimy za używane ogumienie, ale tego wariantu radzimy nie brać pod uwagę, gdyż zawsze musimy stawiać bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny na pierwszym miejscu. Inna sprawa, że takie opony posłużą nam krócej niż nowe. Kupno używanych opon nie wychodzi tak naprawdę taniej, rachunek jest podobny. Z tego samego powodu raczej powinniśmy zrezygnować z zakup opon tylko na jedną oś.  

Poszukując opon zimowych dokładnie sprawdzajmy rok ich produkcji. Zwracajmy uwagę, by nie kupić ogumienia, które długo zalega na magazynie. Idealnie będzie, gdy opony będą z tego samego miesiąca produkcyjnego. 

Przy wyborze opon zimowych warto rozważyć zakup w sklepach internetowych. Ceny są niższe, a do tego transport we wskazane miejsce jest gratis. Podobnie w cenę wliczony może być również montaż we współpracującym ze sklepem warsztacie, znajdujący się w naszej okolicy. Powinniśmy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie samemu wymienić opon i przy zakupie musimy również uwzględnić koszt wymiany ogumienia w wulkanizacji oraz wyważenie kół. Dobrze jest zorientować się w cenach na rynku, w większości zakładów wulkanizacyjnych kosztuje to 50-60 zł, w ASO nawet 200 zł. Pamiętajmy by korzystać z usług sprawdzonego warsztatu, który cieszy się nienaganną opinią.

Oszczędności można również szukać przy zakupie opon zimowych w zakładzie wulkanizacyjnym. Możemy liczyć na zniżkę przy zakupie opon lub na darmowy montaż i wyważenie kół. Warto porównywać ceny w kilku warsztatach. 

I na koniec kwestia tanich opon mniej znanych, chińskich producentów. Możemy rozważyć zakup takiego ogumienia w przypadku, gdy rocznie pokonujemy ok. 10 tys. km. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zakup opon, które są produkowane przez renomowane marki, ale występują pod innymi nazwami - Barum, Dębica. To zawsze lepsze wyjście niż zakup chińskiego ogumienie, które jeszcze długo będzie pracować na swoją pozycję na rynku. Sprawdź nasz obszerny test opon zimowych. 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Cena - to główny atut, który sprawia, że szukamy tanich opon zimowych. Jak zaoszczędzić podczas zakupu zimowego ogumienia i czy zawsze niższa cena oznacza też gorszą jakość produktu? Doradzamy jak wybrać tanie opony zimowe.</p><br /><br /><a href="/porady/Tanie-opony-zimowe-czy-to-ma-sens,21577,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2016-02-15 12:20:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij