auto motor i sport poleca:

Uchwyty na narty, boksy, łancuchy - które warto kupić?

Poleć ten artykuł:

Jeśli wyruszasz w góry, przydadzą Ci się dobre akcesoria do przewozu sprzętu narciarskiego i porządne łańcuchy na koła. Pokazujemy, które wybrać, żeby nie żałować.  

Test akcesoriów zimowych Zobacz całą galerię

Pierwszy wyjazd na narty zawsze jest najdroższy. Oprócz oczywistych wydatków są też te związane z samochodem – trzeba kupić belki na dach, bagażnik czy łańcuchy. Człowiek zaraz zaczyna kombinować, jak by tu zaoszczędzić, ale na samochodowym osprzęcie nie warto, bo dobry będzie służył wiele lat.

To nie znaczy, że musi być drogi. W naszym miniprzeglądzie zimowych akcesoriów skupiliśmy się na modelach bardziej „budżetowych”, bliższych portfelowi. Rozmaitość oferty nie ułatwia zadania, na pierwszy rzut oka trudno zauważyć różnicę pomiędzy sprzętem „takim sobie” i naprawdę dobrym.

Łatwość montażu podczas zimowej pogody to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru akcesoriów

Zanim przeciągniesz kartę płatniczą w terminalu, spróbuj (choćby w sklepie) zmierzyć się z montażem łańcucha czy boksa dachowego. To lepszy pomysł niż wiara w zapewnienia sprzedawcy. Nasz minitest pokazuje, że kilkadziesiąt złotych więcej w zamian za większą funkcjonalność sprzętu to uczciwa transakcja. Nadmierne oszczędności mszczą się bardzo szybko.

Uchwyt na narty

Producent Taurus, Model Snow Up 600, Cena 239 zł - TO KUP
   
Jest porządnie wykonany (aluminium plus guma chroniąca sprzęt narciarski przed uszkodzeniami). Ma zamek zabezpieczający przed kradzieżą. Dopłacając 40 zł do ceny modelu Snow Up 400 zyskujemy dodatkowe miejsce o długości 20 cm na załadunek np. dodatkowych dwóch par nart (biegówki), kijków lub deski snowboardowej.
 

 

Producent Taurus Model Snow Up 400 Cena 199 zł - TEGO NIE
Technicznie i jakościowo prezentuje ten sam poziom co większy model (Snow Up 600). Zmieści tylko dwie pary nart i tylko jedną parę kijków.
 

Tagi: akcesoria | bagażniki | bagażnik dachowy | bagażniki na narty | boks | boksy | łańcuchy

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij