Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Uwaga, do Czech tylko na zimówkach!

Test opon Jedną z najważniejszych rzeczy jest przyczepność na śniegu. Mercedes C 280 z tylnym napędem bezbłędnie wychwytuje wszelkie różnice między oponami.

Prawo o ruchu drogowym w większości krajów europejskich stanowi, że "wyposażenie pojazdu silnikowego winno być dostosowane do warunków pogodowych." Do połowy kwietnia w wielu państwach, m.in.: Austrii, Szwecji, Słowenii, Słowacji, Chorwacji, Estonii na Litwie i Łotwie jest wprowadzany obowiązek zmiany opon na zimowe.

Szwajcarzy nakładają na kierowców wysokie kary pieniężne za "utrudnianie ruchu na zimowych drogach z powodu stanu opon." W Niemczech kierowcy podróżujący po błotnistych lub zaśnieżonych nawierzchniach samochodem bez opon zimowych mogą spodziewać się mandatu oraz punktów karnych. Brak takich opon na czeskich drogach także będzie karany wysokim mandatem.

Optymalna przyczepność na śniegu i lodzie możliwa jest dzięki odpowiednio przygotowanemu wzorowi bieżnika, lamelom, czyli specjalnym rowkom stosowanym  w oponach zimowych oraz optymalnemu składowi mieszanki, z jakiej wykonano taką oponę.

Źródło: Continental

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dokładnie - ja byłem ofiarą tego nowego przepisu - dopadli mnie czescy policjańci i skończyło się mandatem 2000 koron (około 325zł) i 1 punktem karnym!!!
  ~jupi, 2009-01-14 20:14:58
 • avatar
  zgłoś
  Od tego roku obowiązek używania ogumienia zimowego na specjalnie oznakowanych - głównie górskich drogach - wprowadzili Czesi.
  auto motor i sport, 2008-11-25 09:31:15
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij