auto motor i sport poleca:

W drobny mak

Poleć ten artykuł:

Ubezpieczenia szyb samochodowych to wydatek od 80 do 120 zł rocznie i oferta dla wszystkich – dla posiadaczy tylko polisy OC, ale też dla tych,
którzy mają AC. Skorzystać warto. Nie stracisz zniżek i zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Peugeot 407 SW

Wystarczy uderzenie kamienia w szybę, by pękła, a Twój portfel zubożał
o sporą kwotę. Ubezpieczenie szyb samochodowych chroni Cię przed
tego rodzaju niespodziankami.

Suma ubezpieczenia takiej polisy wynosi maksymalnie 2-2,5 tys. zł. Zależnie od modelu auta wystarczy to na wymianę 2-3 szyb czołowych lub kilku bocznych w jednym roku.

Zanim kupisz polisę, dokładnie sprawdź warunki ubezpieczenia. Może się okazać, że 20% kosztów każdej naprawy będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni (tzw. udział własny) albo napraw będziesz musiał dokonywać w sieci konkretnych warsztatów, w oparciu o markowe zamienniki.

Aby związać ze sobą klientów, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zniżki przy kontynuacji ubezpieczenia, nawet jeśli wymieniłeś szybę. Jeżeli jednak chcesz zmienić ubezpieczyciela, wymiana szyby (jak każda inna szkoda) będzie obciążała Twoje konto – pojawi się w wykazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ceny szyb- po lewej oryginału, zaś po prawej zamiennika*.

VW Golf V 1345 zł 480 zł
Opel Vectra C 1490 zł 493 zł
BMW 5 (E60) 2035 zł 600 zł

*-w firmie Nordglass

Tagi: porady | finanse

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij