auto motor i sport poleca:

W jaką apteczkę najlepiej wyposażyć samochód

Poleć ten artykuł:

Kupiłem nowy samochód i zaskoczyło mnie to, że w standardowym wyposażeniu nie ma apteczki. Od dealera dowiedziałem się, że nie jest to element obowiązkowy w Polsce. Chciałbym jednak kupić apteczkę. Jaką powinienem wybrać?

Rzeczywiście posiadanie apteczki w samochodzie nie jest dziś obowiązkowe, ale zgodzę się z panem, że warto ją wozić w samochodzie. Najlepsze są te, które zostały skompletowane zgodnie z normą DIN 13164. Zwykle oznaczenie to jest umieszczone na opakowaniu. Takie apteczki są przeznaczone do udzielania pierwszej pomocy w terenie, więc przydadzą się do opatrywania ran powstałych w trakcie wypadków drogowych. Zawierają między innymi sporo opatrunków, plastry, opaski elastyczne, kompresy, koc ratunkowy, nożyczki i rękawice winylowe. Warto doposażyć ją jeszcze w maseczkę do sztucznego oddychania. Najlepiej jeśli apteczka ma formę miękkiej saszetki. Plastikowa skrzynka podczas hamowania może zrobić krzywdę pasażerom. Zwykle radzimy, by apteczkę trzymać w kieszeni przednich drzwi, razem z kamizelką odblaskową. Zapewnia to najszybszy dostęp do niej w razie wypadku.

Aleksander Hepner, ratownik medyczny w firmie Falck Medycyna

Tagi: porady | bezpieczeństwo | apteczka

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij