auto motor i sport poleca:

Wielka trójka

Poleć ten artykuł:

Oto nowy wynalazek dla tych, którzy wiele podróżują i chcą mieć swoje biuro pod ręką. Multimedialny kombajn Mio A701 mieści się w dłoni.

Mio A701 Zobacz całą galerię

Urządzenie to bije w ostatnim półroczu rekordy popularności, a łączy w sobie funkcje palmtopa, telefonu GSM oraz odbiornika GPS. W skrócie - palmfon. Daje on możliwość przeglądania i edycji dokumentów biurowych, pozostawania w ciągłym kontakcie telefoniczno-mailowym, swobodnego podróżowania z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej; ułatwia prowadzenie rozmów w trakcie jazdy dzięki wbudowanemu urządzeniu głośno mówiącemu, pozwala na fotografowanie oraz odtwarzanie plików audio/wideo. Wszystko to w obudowie niewiele większej od zwykłego telefonu GSM. Do testu wybraliśmy urządzenie Mio A701 firmy Mitac.

Mio A701 jest zgrabny i dobrze leży w dłoni. Obudowa została wykonana z kilku rodzajów estetycznych tworzyw sztucznych o dużej wytrzymałości.

Większość panelu czołowego zajmuje kolorowy wyświetlacz z aktywną matrycą o rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Pod nim dwa główne klawisze obsługi telefonu oraz dwa dodatkowe - jeden do obsługi odtwarzacza multimedialnego, a drugi programowany dowolnie przez użytkownika. Pośrodku znajduje się pięciokierunkowy Joypad, pozwalający uniknąć częstego posługiwania się rysikiem. Z boków znajdują się klawisze poziomu głośności oraz aktywator aparatu cyfrowego, no i oczywiście gniazda: karty pamięci SD i mini USB.

Główne atuty tego palmfonu to szybki procesor, nowoczesny system operacyjny Windows Mobile 5.0, bardzo czuły, najnowszy typ odbiornika GPS oraz trójzakresowy moduł telefoniczny GSM. Producent nie poskąpił nawet łącza Bluetooth. Zadziwiające jest jednak, że w dołączonym pakiecie nie było tzw. polskiej lokalizacji przekształcającej interfejs na nasz ojczysty język. Zainstalowaliśmy zatem wersję demo tego programu, a końcowy odbiorca będzie musiał ją dokupić za niespełna 100 zł. Nie ma za to żadnych kłopotów z oprogramowaniem biurowym, gdyż pakiet zawierający Word, Excel oraz PowerPoint jest już na pokładzie.

Tagi: MIO Map | Mio | A701 | palmtop | palmofon | GPS

Oceń artykuł:

2,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij