auto motor i sport poleca:

Zasiądź, jak należy

Poleć ten artykuł:

Dziewięciu na dziesięciu polskich kierowców robi to po swojemu, bo... oni wiedzą lepiej. Rady, jaka pozycja za kierownicą jest prawidłowa - uważają za zwyczajne ględzenie.

Szkoła Auto Zobacz całą galerię

Nie ma wiele przesady w stwierdzeniu - jak siedzisz, tak jedziesz. Kto jest tej zależności świadomy, kto zachowuje niezbędną doz ę wyobraźni i ma "wdrukowany" zestaw odpowiednich odruchów i sposobów reagowania, łatwiej ustrzeże się utraty panowania nad samochodem. Co prawda modele nowszych generacji są uzbrojone w wiele urządzeń i wynalazków podnoszących poziom bezpieczeństwa, ale to na ile skutecznie zadziałają - zależy w dużej mierze właśnie od prawidłowej pozycji kierowcy.

Wielu naszych "mistrzów kierownicy" może się tutaj "pochwalić" luzem, fantazją, wręcz swobodą obyczajów. Pas można zapiąć w czasie jazdy, albo wcale; a jeśli jest już zapięty, to niech sobie będzie luźny, no i kto by się tam bawił w regulowanie punktu kotwiczenia. Siedzi się po pańsku - trzymając koło kierownicy jedną ręką, kręcąc nim otwartą dłonią, chwytając je od wewnętrznej strony w trakcie manewrowania; łokieć drugiej ręki obowiązkowo oparty o krawędź otwartego okna. Na porządku dziennym jest złe ustawienie fotela (za blisko kierownicy albo za daleko od niej), zapomina się o coraz częściej dostępnej w nowych autach możliwości regulacji jej ustawienia.

Jakie mogą być skutki takich i podobnych grzechów i grzeszków - często wynikłych ze zwykłego braku wiedzy, nierzadko będących przejawem szpanerskiej nonszalancji?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | szkoła auto | bezpieczeństwo

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij