Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Zgubiony kluczyk samochodowy

Zgubienie kluczyka do samochodu to nie tragedia – specjalista dorobi go w ciągu godziny.

Kluczyk do Bentleya

Wszystkie produkowane obecnie auta wyposażone są w immobilizery, które muszą być zaprogramowane w profesjonalnym warsztacie. Do niedawna jedynym takim miejscem były ASO, gdzie trzeba było nastawić się na długie oczekiwanie na przygotowanie nowego kluczyka u producenta samochodu. Czasem na taką usługę czekać trzeba nawet dwa tygodnie, a ceny potrafią przyprawić o ból głowy. Procedura w ASO zwykle wymaga okazania dowodu rejestracyjnego i dowodu osobistego, w celu potwierdzenia własności auta, po czym pracownik serwisu po otrzymaniu zaliczki zamawia klucz przygotowany pod numer nadwozia naszego auta.

Inna możliwość to skorzystanie z usług wyspecjalizowanego zakładu dorabiania kluczy – tu poradzą sobie z dorobieniem klucza do praktycznie każdego samochodu. Co więcej, w przypadku zgubienia klucza możemy poprosić o przeprogramowanie immobilizera, dzięki czemu zgubiony klucz „nie przyda się” znalazcy. Przygotowanie zastępnika w takim zakładzie kosztuje od 250 do 500 zł, zależnie od rodzaju klucza i zastosowanego w nim zabezpieczenia i trwa około godziny. Renomowane zakłady gwarantują, że operacja ta jest bezpieczna dla elektroniki auta.

Dorabiając klucz w takim punkcie warto pamiętać o jednym – sprzedawcy nie zawsze dysponują oryginalnymi kluczami, identycznymi jak te z ASO i często nie będziemy mieli na nich znaczka producenta. Są bardzo podobne i zwykle wykonane z dobrych materiałów, ale nie identyczne. Rozwiązaniem w tym przypadku może być zakup „surowego klucza” w ASO i dorobienie go we wspomnianym punkcie.

Wybierając zakład dorabiania kluczy warto szukać logotypu Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych i pytać o licencję pracownika zabezpieczenia technicznego, wydawaną przez Komendę Wojewódzką Policji.

Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Serwisów Kluczowych (PSLSK) zrzesza godne zaufania firmy zajmujące się dorabianiem kluczy. Współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi, policją, strażą pożarną i producentami systemów zabezpieczeń. Jego członkami mogą być wyłącznie doświadczeni specjaliści, którzy co trzy lata odnawiają licencję pracownika zabezpieczenia technicznego, wydawaną przez Wojewódzkie Komendy Policji. Członkostwo w tym stowarzyszeniu jest jednym z warunków, jakie stawiają firmy zajmujące się sprzedażą urządzeń do kopiowania kluczy. Stowarzyszenie należy do Europejskiej Federacji Ślusarzy (ELF), co gwarantuje dostęp do najnowszych technologii w dziedzinie zabezpieczeń.

Pamiętaj o ubezpieczycielu!
Gdy zdarzy nam się zgubić kluczyk, powinniśmy poinformować o tym firmę ubezpieczającą nasze auto. W przeciwnym wypadku, w razie kradzieży samochodu, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Warto też poinformować ubezpieczyciela o fakcie dorobienia dodatkowego klucza. Jeśli przy zakupie ubezpieczenia dysponujemy nieoryginalnym kluczem, trzeba przypilnować, by ta informacja znalazła się w umowie, aby ubezpieczyciel nie zarzucił nam kiedyś „kluczykowych kombinacji”.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ja od tego mam swój sprawdzony serwis samochodowy http://autokorbas.pl/Panowie umieją naprawić każdą rzecz. Zdobyte doświadczenie jest gwarancją profesjonalizmu. Najwyższą jakość usług oraz sprawną i fachową obsługę, zapewniają także dzięki wykorzystaniu profesjonalnego, specjalistycznego sprzętu oraz nowoczesnych narzędzi i urządzeń diagnostycznych.

  karolina_61866, 2016-05-23 21:47:39
 • avatar
  zgłoś

  <p>Zgubiłeś kluczyk do samochodu? To jeszcze nic strasznego. Specjalista dorobi Ci go w kilkanaście minut. Możesz to zrobić w ASO lub w innym punkcie serwisowym.</p><br /><br /><a href="/porady/kluczyk-porady,18804,1">Zobacz artykuł</a>
   
  Kluczyk dorobić to nie problem. Gorsza sytuacja jest wtedy, gdy potrzebujesz szybko dostać się do auta. Ja miałem już taka sytuacje dlatego teraz zawsze mam przy sobie numer do fachowca, aby w nagłym wypadku, wezwać pomoc. Na terenie Trójmiasta polecam bardzo usługi http://www.najlepszeotwieranie.pl/szybko, tanio i profesjonalnie. A czy znacie jakieś podobne firmy w okolicach Łodzi? 
  Kamil7, 2016-05-19 09:39:52
 • avatar
  zgłoś
  <p>Zgubiłeś kluczyk do samochodu? To jeszcze nic strasznego. Specjalista dorobi Ci go w kilkanaście minut. Możesz to zrobić w ASO lub w innym punkcie serwisowym.</p><br /><br /><a href="/porady/kluczyk-porady,18804,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-01-21 16:06:22
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij