auto motor i sport poleca:

Zmiana koloru auta – różne sposoby

Poleć ten artykuł:

Zmiana koloru auta może wynikać nie tylko z potrzeby polepszenia wyglądu naszego auta. To również chęć wyróżniania się w tłumie, zareklamowania naszej firmy lub po prostu ochrona karoserii przed szkodliwym oddziaływaniem różnych czynników na karoserię samochodu.

Zobacz całą galerię

Wizyta u lakiernika

Najprostszą metodą na zmianę koloru auta jest pomalowanie na nowo nadwozia naszego samochodu. W takim celu powinniśmy udać się do lakiernika, który nie tylko zrealizuje powierzone zadanie nałożenia nowego lakier, to dodatkowo sprawdzi stan naszej karoserii i wykona niezbędne naprawy.

Lakierowanie wiąże się jednak z koniecznością przygotowania większego budżetu. Można zaoszczędzić, decydując się na pomalowanie tylko kilku elementów, tak aby komponowały się z pozostałymi częściami karoserii. Oczywiście z zachowaniem ładnego wyglądu i estetyki.

Koszt pomalowania całego samochodu wraz z przygotowaniem to zawsze indywidualna wycena, która zależy od jakości użytych lakierów, wielkości samochodu oraz tego, czy chcemy, aby lakiernik naniósł farbę także w miejscach niewidocznych, czyli wewnętrzna strona drzwi. Koszt pomalowania całego samochodu może sięgnąć kilku tysięcy złotych. Jeśli decydujemy się na malowanie tylko niektórych części karoserii to wtedy cena za element kształtuje się na poziomie 200-400 złotych, a z większy element lakiernik może policzyć sobie, jak za dwa elementy. Koszt pomalowania całego samochodu może wynieść nawet 8 tys. złotych, co i tak nie jest stałą kwotą. Dopiero, gdy lakiernik dokona oględzin naszego samochodu to będzie w stanie podać nam całkowity koszt.

Lakier matowy

Matowy lakier to wciąż trend, który pozwoli wyróżnić nasz samochód. Taki rodzaj powłoki wymaga od nas większej uwagi przy utrzymywaniu go w czystości. Nie możemy auta z lakierem matowym myć w myjniach automatycznych, gdyż szczotki mogą uszkodzić powłokę lakieru. Szerzej o tym rodzaju pokrycia karoserii piszemy w naszym dziale "Porady".

 

 

Oklejenie samochodu folią

Alternatywą do lakierowania na nowo samochodu przy zmianie koloru auta jest oklejenie go folią. Daje nam to szeroki wachlarz możliwości tak kolorystycznej, jak i wzorów, które możemy za pomocą folii nanieść na karoserię naszego auta. Czynnikiem znaczącym, który może zdecydować o wyborze folii jest również ten czysto praktyczny - „sztuczna powłoka” będzie chroniła naszą karoserię przed rysami, kamieniami spod kół innych aut oraz szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Dużym plusem oklejenia auta folią jest fakt, że można ją łatwo usunąć. Co będzie cenne przy odsprzedaży samochodu, jeśli potencjalny klient zażyczy sobie auto z oryginalnym lakierem.

Gdy chcemy okleić auto folią to raczej nie powinniśmy robić tego samemu nie mając doświadczenia, możemy nawet uszkodzić powłokę lakierniczą. Zlecając pracę doświadczonemu wrapperowi (osoba zajmująca się aplikowaniem folii) mamy pewność, że nałożona folia będzie ładnie prezentowała się na samochodzie.

Tagi: Zmiana koloru auta | oklejanie aut | oklejanie samochodu

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij