auto motor i sport poleca:

Zwrot ubezpieczenia przy sprzedaży auta

Poleć ten artykuł:

Chcę sprzedać samochód, ale do końca okresu ubezpieczenia OC i AC zostało jeszcze 5 miesięcy. Co muszę zrobić, aby odzyskać nadpłaconą składkę?

ubezpieczenie

Jeżeli pojazd ma ubezpieczenie OC, to w razie jego sprzedaży składka wraz z ubezpieczeniem przechodzi na kupującego auto i musimy przekazać mu polisę OC, a umowę sprzedaży wy- słać do ubezpieczyciela. Od tej chwili za wszystko, co dzieje się z pojazdem odpowiada nabywca – dlatego dla własnego komfortu warto wpisać na umowie także godzinę sprzedaży. Jest oczywiście sposób na odzyskanie nadpłaconej składki OC.

Trzeba na umowie dopisać, że składka OC jest udzielona kupującemu np. na 1 lub kilka dni i wpisać datę do kiedy obowiązuje. Kupujący musi na tym ubezpieczeniu dojechać do domu i mieć czas na za- warcie własnego ubezpieczenia – musi zrobić to najpóźniej ostatniego dnia, do którego udostępniliśmy mu własne OC. Należy także wziąć od kupującego na piśmie wypowiedzenie naszej umowy OC od dnia do kiedy udzieliliśmy mu naszego ubezpieczenia. Oba te dokumenty trzeba przesłać do naszego ubezpieczyciela. Jeśli pojazd ma AC, NNW lub inne ubezpieczenie dobrowolne, zwrot składki należy się od dnia sprzedaży. Wystarczy przesłać umowę sprzedaży i wypowiedzenie do ubezpieczyciela, który po otrzymaniu dokumentów prześle zapytanie czy wysłać pieniądze na konto czy zaliczyć je na poczet innego ubezpieczenia.

Marek Kozieł - specjalista ds. ubezpieczeń PZU

Tagi: Ubezpieczenie | sprzedaż

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij