Ferrari laFerrari

Ferrari laFerrari to najszybsze dopuszczone do ruchu drogowego auto włoskiego producenta. Super-auto z Maranello swój debitu zaliczyło w 2013 roku na targach samochodowych w Genewie. Od tego też roku jest produkowane. Przy projekcie Ferrari laFerrari czynny udział brało dwóch kierowców F1- Felipe Massa i Fernando Alonso. Auto jest pierwszą w historii marki hybrydą; za napęd odpowiadają dwa silniki: pierwszy, benzynowy, 6.3 litra V12 DOHC, który dysponuje mocą 789 KM oraz silnik elektryczny o mocy 163 KM. W sumie samochód generuje aż 950 KM. Ferrari laFerrari niektóre elementy ma zapożyczone prosto z F1, chociażby system kontroli trakcji.

Testy samochodów Ferrari laFerrari

Ferrari LaFerrari: to już szczyt! Test 10 lutego 2015, 08:25

Ferrari LaFerrari: to już szczyt!

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że następca Ferrari Enzo będzie autem hybrydowym. A jednak stało się. Dziś Ferrari LaFerrari wzbija się na szczyt dzisiejszej technologii i osiągów, korzystając z elektrycznego wspomagacza. 

Wiadomości dotyczące modelu Ferrari laFerrari

LaFerrari Spider - pierwsze zdjęcia Wydarzenia 5 lipca 2016, 17:22

LaFerrari Spider - pierwsze zdjęcia

Na kilka miesięcy przed oficjalnym debiutem podczas salonu w Paryżu wyciekły pierwsze zdjęcia Ferrari LaFerrari w wersji Spider.

LaFerrari Spider - znamy ceny Wydarzenia 6 maja 2016, 07:45

LaFerrari Spider - znamy ceny

Szef włoskiej stajni potwierdził kilka dni temu plany dotyczące LaFerrari w wersji Spider. Pierwsi klienci złożyli już zamówienia na ten samochód, a przy okazji poznaliśmy jego cenę. 

Będzie LaFerrari Spider! Wydarzenia 9 marca 2016, 11:21

Będzie LaFerrari Spider!

Było wiele plotek na temat tego auta, ale teraz mamy już potwierdzone informacje - niedługo pojawi się otwarta wersja LaFerrari, czyli Spider.

Zdjęcia samochodów Ferrari laFerrari