Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Kia Carens

Kia Carens czwartej generacji została po raz pierwszy zaprezentowana w 2012 roku na salonie w Paryżu. Czwarta generacja tego auta powstała na zupełnie nowej płycie podłogowej. Jeżeli chodzi o projekt bryły auta mamy do czynienia z tą samą sytuacją- tworzona była od nowa. Dzięki temu Kia Carens zyskała bardzo dynamiczny i nowoczesny wygląd. W styczniu 2014 roku samochód wyróżniono tytułem "Best in Class" przyznawanym najbezpieczniejszym pojazdom roku przez Euro NCAP.

Opinia eksperta

<p>Kia Carens nie jeździ jak Ford C-Max ani nie jest tak przestronny jak Peugeot 5008, ale ma mnóstwo dobrze pomyślanych rozwiązań i jest tańszy od obu konkurentów, nawet w skonfigurowanej w przemyślany sposób, średniej wersji M za 67 990 zł. Na liście wyposażenia dodatkowego zaskakuje cena nawigacji – 5000 zł to spora kwota.</p>

Kia Carens nie jeździ jak Ford C-Max ani nie jest tak przestronny jak Peugeot 5008, ale ma mnóstwo dobrze pomyślanych rozwiązań i jest tańszy od obu konkurentów, nawet w skonfigurowanej w przemyślany sposób, średniej wersji M za 67 990 zł. Na liście wyposażenia dodatkowego zaskakuje cena nawigacji – 5000 zł to spora kwota.

Adam Majcherek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Kia Carens

Porównanie Citroën C4 Picasso, Kia Carens i Renault Scénic Testy porównawcze 15 kwietnia 2015, 13:28

Test Citroën C4 Picasso, Kia Carens i Renault Scénic

Szukasz nowego rodzinnego vana? Przyjrzyj się naszym propozycjom. W teście porównawczym sprawdzamy trzy familijne wozy - Citroëna C4 Picasso, Kię Carens i Renault Scénica. Każdy z nich reprezentuje nieco odmienny styl. Zobacz, który Tobie najbardziej przypadnie do gustu.

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic Testy porównawcze 14 sierpnia 2014, 11:03

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic

Szukasz rodzinnego kompaktowego vana? Zbadaliśmy trzy z nich: Kię Carens, Renault Grand Scenic i Opla Zafirę. Sprawdziliśmy, ile w nich miejsca i które są przystępne cenowo.

Porównanie siedmiu siedmiomiejscowych vanów Testy porównawcze 3 czerwca 2014, 11:20

Dacia, Fiat, Kia, Opel i inni: porównanie 7 vanów

Przed Wami test i porównanie vanów. Siedem 7-miejscowych aut, które mają wygodnie przewieźć liczną rodzinę. Sprawdzamy jak się prezentują, jak są wykonane oraz jak jeżdżą i czy robią to bezpiecznie.

Wiadomości dotyczące modelu Kia Carens

Kia Carens: przebrana za vana Pierwsza jazda 8 maja 2013, 13:03

Kia Carens: przebrana za vana

Ma siedem miejsc, oszczędne silniki i jest tylko trochę wyższa i dłuższa od Cee’da. Nowa Kia Carens to kompakt pomyślany inaczej. I nareszcie wygląda pociągająco.

Nowy van Kii wyceniony Wydarzenia 15 marca 2013, 05:24

Nowy van Kii wyceniony

Van, który zadebiutował w zeszłym roku w Paryżu, wjeżdża do polskich salonów.

Nowa Kia Carens Wydarzenia 26 lipca 2012, 08:39

Nowa Kia Carens

W tym roku zadebiutuje Kia Carens, która definitywnie zerwie z nudną stylizacją poprzedniczki.