Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Mercedes AMG GT

Rozwiń
Mercedes AMG GT to drugi po SLS model tej marki opracowany od podstaw przez inżynierów z AMG. Przedstawiony na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2014 roku, ma za zadanie konkurować z Porsche 911
czy też z Jaguarem F-type. Do napędu auta służy składany od początku do końca przez jednego człowieka, podwójnie uturbiony silnik V8 o pojemności 4.0 rozwijający moc 462 KM. Pozwala on osiągnąć pierwszą "setkę" po zaledwie 3,9 s , rozpędzając samochód do maksymalnej prędkości 304 km/h. W wersji AMG GT S wartości te są jeszcze bardziej imponujące: 0-100 km/h w 3,7 s , 310 km/h prędkości maksymalnej. Wszystko to udało się osiągnąć dzięki wzmocnieniu standardowego silnika o dodatkowe 48 KM.

Testy samochodów Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT S Test 14 grudnia 2015, 09:42

Test Mercedesa AMG GT S: Do trzech razy sztuka

Mniejszy, słabszy i lżejszy od SLS-a, ale za to bardziej precyzyjny. Mercedes AMG GT S to już nie ryczący muscle car, ale prawdziwy "rasowiec" do zabaw na torze. No, może ryczy równie głośno...

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes AMG GT

Mercedes AMG GT R Wydarzenia 1 grudnia 2016, 13:46

Mercedes AMG GT – kolejne wersje w drodze

Paleta wersji Mercedesa AMG GT cały czas się powiększa. Pod koniec przyszłego roku zadebiutuje model GT C Coupe, a niedługo potem dołączy do niego GT R Roadster. 

Mercedes-AMG GT Roadster - z przytupem przed Paryżem Wydarzenia 15 września 2016, 18:26

Mercedes-AMG GT Roadster - z przytupem przed Paryżem

Producent ze Stuttgartu pokazał swój najnowszy model, który dumnie będzie prezentował na targach Paryż Motor Show. Oto Mercedes-AMG GT Roadster, czyli sprawdzony samochód w nowej odsłonie.

Mercedes-AMG GT R - bestia z Wydarzenia 27 czerwca 2016, 11:05

Mercedes-AMG GT R - bestia z "Zielonego Piekła"

Przez zielony lakier i moc silnika można by go porównać z komiksowym Hulkiem, jednak osiągi i to co potrafi sprawiają, że bliżej mu do Supermena. Mercedes-AMG odsłonił kurtynę i oto przed Wami GT R. Zobacz, czym wyróżnia się Mercedes-AMG GT R.