Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Mercedes Klasa A

Mercedes Klasa A to najmniejszy model w gamie Mercedesa. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1997 roku i w pierwszych miesiącach produkcji zdobyła złą sławę. Wszystko przez tzw. test łosia, w którym Klasa A przewróciła się na bok. Mercedes naprawił ten błąd, stosując po raz pierwszy w tym segmencie system ESP. Ta generacja produkowana była do 2004 roku i została zastąpiona przez model W169. W 2006 roku przeprowadzono facelifting, w którym dodano m. in. system Park Assist. W 2012 roku wraz z pojawieniem się najnowszej generacji Mercedesa Klasy A zmieniono jego segment z B do C. Nowa Klasa A jest większa, bardziej luksusowa i ma zmieniony kształt karoserii. Najmocniejszy Mercedes Klasy A ma silnik o pojemności 2 litrów i mocy 360 KM.

Opinia eksperta

<p>Miała być zupełnie nowa Klasa A, i jest; widoczność z wnętrza nie jest wprawdzie tak dobra jak w poprzedniej, za to prowadzenie w zakrętach – znacznie lepsze. Mercedes Klasy A ma jednak, z wyjątkiem twardego zawieszenia, wszystko czego spodziewasz się po Mercedesie, łącznie z ceną wynoszącą co najmniej 90 000 zł, czyli o 25 000 zł więcej niż kosztował poprzedni model.</p>

Miała być zupełnie nowa Klasa A, i jest; widoczność z wnętrza nie jest wprawdzie tak dobra jak w poprzedniej, za to prowadzenie w zakrętach – znacznie lepsze. Mercedes Klasy A ma jednak, z wyjątkiem twardego zawieszenia, wszystko czego spodziewasz się po Mercedesie, łącznie z ceną wynoszącą co najmniej 90 000 zł, czyli o 25 000 zł więcej niż kosztował poprzedni model.

Roman Skąpski
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Mercedes Klasa A

Test Audi BMW Mercedes Jeep Testy porównawcze 19 marca 2014, 09:27

Porównanie: Cieszmy się, póki są

Cztery potwory – każdy z innego świata, za inne pieniądze i dla innego klienta. Każdy z umiejętnościami, za które go pokochasz. I podobno z gatunku skazanego na wymarcie. Trzeba ujeżdżać, póki się da.

Mercedes A250 Sport Pierwsza jazda 4 lutego 2014, 08:34

Mercedes A250 Sport: Coś pomiędzy

Szybki i zadziorny prawie jak AMG, a przy tym praktyczny jak zwykła Klasa A. Kusi wyglądem, odstrasza ceną.

Audi A3, BMW 1, Mercedes A, Volvo V40 Testy porównawcze 22 stycznia 2013, 16:14

Audi A3, BMW 1, Mercedes A, Volvo V40 - prymusi na egzaminie

Każdy z tych modeli zdobywał u nas w pojedynczych testach najwyższe noty. Teraz czas na konfrontację oko w oko.

Wiadomości dotyczące modelu Mercedes Klasa A

Mercedes Klasy A 2018 Wydarzenia 4 maja 2017, 23:53

Nowy Mercedes Klasy A w 2018 roku

Czwarte wcielenie najmniejszego modelu w gamie Mercedesa pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Tymczasem producent ujawnia coraz więcej szczegółów.

Mercedes-Benz A-Klasa przeszedł facelifting! Wydarzenia 29 czerwca 2015, 10:43

Mercedes-Benz A-Klasa przeszedł facelifting!

Kompakt ze Stuttgartu doczekał się faceliftingu. Największe zmiany dotknęły najmocniejszą wersję AMG. Mercedes-Benz Klasy A znów cieszy nasze oczy. 

Mercedes-AMG A45 po faceliftingu nadjeżdża! Wydarzenia 28 maja 2015, 10:34

Mercedes-AMG A45 po faceliftingu nadjeżdża!

Mercedes-AMG A45 - oto pełna nazwa hot hatcha z gwiazdą na masce. Choć jego premiera dopiero we wrześniu, to już teraz przyłapano go "ubranego" w kamuflaż.